zen deneyler / hafta 15: gizli iyilikler

Kategoriler zen

haftanın alıştırması: haftanın her günü gizli bir iyilik hareketi yap. bu, başkaları tarafından ihtiyaç duyulan veya birisinin hoşuna gidecek olan herhangi bir şey olabilir. ama her ne yapıyorsan anonim bir şekilde yap. birinin kupasını yıkamak, isim vermeden ufak bir bağışta bulunmak, birisi için dua etmek, yol kenarına atılmış bir çöpü alıp çöp tenekesine atmak, bir iş arkadaşının masasına gizlice bir parça çikolata bırakmak gibi ufak iyilikler…

eğlenceli bir hafta bizi bekliyor! hayali bir süper-kahramana dönüşmek ve hayalgücümüze fazla mesai yaptırmak için harika bir sebebimiz var: hafta boyunca çevremizdeki insanları gözlemleyerek neye ihtiyaç duyduklarına veya nasıl daha mutlu olabileceklerine dair ipuçları arıyoruz. sonra da gizli küçük iyiliğimizi planlıyoruz. yakalanmamaya çalışmak da cabası! (yiğit özgür’ün konumuzla damardan bağlı olan bu güzide karikatürünü bizimle paylaştığı için burak arkadaşıma teşekkür ediyorum.)

kitaptan: “this task helps us look at how willing we are to put the effort out to do good things for others if we never earn credit for it.”
jan chozen bays

zen deneyler / hafta 15: gizli iyilikler” için 1 yorum

  1. insansevmez bir bayram haftası geçirdim. evde yalnız olmak şahane denk geldi. o yüzden sadece duayla yetindim. bu alıştırma sürekli lojistik çaba gerektiriyor. iyilik amacıyla bile olsa, o kadar detaylı çabaya gelemiyorum ben.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir