yaz bitti, hayat başladı!

Kategoriler info

sıcakların çekilmesiyle yepyeni projeler ve hevesler yeniden gündemime girdi. bu sezon bağlı olduğum her türlü resmi kurumu da bıraktım, tamamen kendi kendimin patronuyum. yıllardır iple çektiğim bağımsızlığa nihayet kavuştum! aslından yaz başından beri özgürüm de gezmekten, yıllardır görüşmediğim misafirleri ağırlamaktan ve yan gelip yatmaktan yazmaya fırsat bulamadım sanırım. yazın özeti. ve bu sabah japonkedi’yi yeniden hayata döndürmeye karar verdim.

kahvaltı
yeşil çin çayı, urfa pul biberi, nazilli’den gelme antakya tuzlu yoğurdu ve köy yumurtası:
farklı kültürleri bir potada eriten çoğulcu demokratik kahvaltı

yaz boyu yeni keşiflerim oldu: komşumdan öğrendiğim ipek hanım’ın çiftliği‘nden tazecik sebze ve meyveler yedim. benim için hatay’da yaşama sebebi olabilecek tuzlu yoğurdu da aynı yerden bu kez nazilli imalatı olarak ısmarladım, yine muhteşem. hani bazen burnunun dibindekini görmek için bambaşka bir yere gitmesi gerekiyor ya insanın, ben de çaki’min kınası için gittiğim bursa’da tanıştığım süper insanlardan istanbul’da tango ayakkabıları yapan ve bütün dünyaya satan turquoise adlı bir dükkan olduğunu öğrendim. mükemmel bir çilek marmeladı tarifi buldum, çilek sezonunda bomba gibi geliyorum. yeni bir karikatürist keşfettim, varoluşsal kör kuyulara savrulup aynı hızla da çıkartıldım. güney isveç’i çok ama çok sevdim. ışığı, havası, suyu, doğası, insanı ve bütün renkleriyle bir tür hayal ülkesi olduğuna karar verdim. bu konuda çok yakında daha detaylı bir yazı geliyor. begüm‘le tanıştım ve harika bir proje üzerinde birlikte çalışmaya başladık. ve daha bir sürü başka şeyler de oldu ama ilk aklıma gelenler bunlar. arkası yarın.

yaz bitti, hayat başladı!” için 5 yorum

  1. nazo gelin, aynı yorumu 2 kez yollayarak bana verdiğin misyonun ciddiyetini vurgulamışsın: keep calm and write more o zaman be yau 😛

  2. yaşasın mudo concept!
    valla yeni yazı yazacak fırsatım olmadı, yoksa aklımda bi şeyler var aslında, dur bakalım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir