new york bavulu raporu

Kategoriler simple living, style

yamulmuş biyoritmimle fazla bir şey yapamıyorum ama en azından bir raporcuk yazayım dedim: new york seyahati minimalist bavulumla tek bir sorun dışında gayet sorunsuz geçti. sorun şu oldu: daha ikinci günün sabahında kot pantolonumun fermuarı bozuldu. yüksek belli olmasa bir çengelli iğneyle idare edebilirdim belki. ama olacak gibi değildi. tamir için istenen parayla soho’daki (o sırada soho civarındaydık) goodwill’den 17,99 dolara neredeyse gıcır gıcır bir kot pantolon aldım. eski kotu da elbette oralarda bırakmadım. istanbul’da muhtemelen 5 tl’ye tamir ettireceğim ve kendisi de hizmetlerine devam edecek. tamamen ihtiyaçtan ve tesadüfen bulduğum yeni pantolon ise tam üstüme dikilmiş gibi duruyor ve bir önceki sahibi tarafından muhtemelen 2 kere filan giyilmiş. bu yıl koyu renk kotumu yenilemeyi düşünüyordum, bu patlak fermuar olayı sayesinde oldukça beklenmedik bir şekilde ve epeyce de ucuza yenilemiş oldum.

yeni kot ve lacivert pamuklu pantolon beni 8 gün boyunca dönüşümlü olarak pek güzel idare etti. tişörtlerin hepsini 2’şer kere, gömleği ise 1 kez giydim. yeşil utility cekette 4. günün sonunda sleep no more (seyahat yazısında detay vereceğim) sonrası bazı lekeler farkettim, lekeli yerleri sabunla elde yıkadım, ertesi güne pek bir şey belli olmuyordu. bu sorun da böylece atladıldı. özetle küçük bavulum bana yetti. darısı diğer gezginlerin ve diğer seyahatlerin başına!

new york bavulu raporu” için 3 yorum

  1. Selam tekrar; yaklaşık 5 dk önce bavul toplama işini bitirdim. Aslında pek uzun sürmedi akşam 8 de eve geldiğimi düşünürsem. Yaklaşık 45 dkda bitti diyebilirim. Ayrıntıları instagram dan direct m. olarak atacağım. Hoşkal!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir