uzun zamandır yaptığım en falsosuz low-carb kahvaltı bu olsa gerek. son dönemde sabahları sık sık ekmek yedim. düşük glutenli de olsa ekmek sonuçta. ya da sabah kahvaltısını atlayıp direkt öğle yemeğine daldım. özellikle sabahtan halletmem gereken yazma işlerim olduğunda o düşünme süreci beni her türlü açlık hissinden alıkoyuyor, bunu fark ettim. yani işi layığıyla yetiştireyim de gerekirse kahvaltıyı öğlen 2’de de yapabilirim. kendime salim kafayla dışardan baktığımda kesinlikle böyle olmak istemem, ama en azından şimdilik böyleyim gibi görünüyor. bu durumun yarattığı psikolojik sıkışmışlık hissi bir yana -çünkü bunu bir şekilde seviyorum galiba!- en büyük baltayı kahvaltıya indiriyorum.

ama bugün farklı. bu sabah kahvaltıda, 1 küçük portakal, akşam için hazırladığım avokado salatasından 2-3 yemek kaşığı ve 1 de katı yumurta var. gavurun devil’s egg dediği tarzda ama kendi seçtiğim sosla karıştırarak hazırladım.

yumurta sosu için: 1 tatlı kaşığı hardal – 1 tatlı kaşığı mayonez – 1 yemek kaşığı elma sirkesi – 1-2 dal ince kıyılmış dereotu – karabiber : hepsini karıştırdım. haşlanmış yumurtayı ortadan ikiye kesip sarısını sosla karıştırdım. ortaya çıkan bulamacı yumurta beyazlarının içine paylaştırdım. bu sosa başka şeyler de katılabilir: nane, maydanoz, yeşil soğan, süzme yoğurt, pul biber ilk aklıma gelenler.

afiyet olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir