low-carb kahvaltı kombinasyonları: seç beğen al!

Kategoriler iştah açıcılar, low-carb

low-carb deyince yüzünü ekşitenlere aldırmayın. bu yola baş koyanlar için aslında acayip leziz seçenekler mevcut. yumurtayla aranız iyiyse zaten yaşadınız. ama yancılar da çeşit çeşit.

buradaki 2 alternatife daha yakından bakalım: aslında tek farkları domuz bacon. sedat 3 dilimi sermiş, yer kalmadığından avokadosunu yanına almış. poşe yumurtaların üzerine ise holandez sosa üşenerek kendine özel bir sos hazırlamış: hardal, mayonez, elma sirkesi ve toz kırmızı biberden oluşuyor. ben tek dilim bacon’ın üzerine önce avokadoları sonra da yumurtalarımı kondurmuşum. siz elbette bacon’ı istediğiniz et ürünüyle değiştirebilirsiniz. arkadaki pankek kulesi ise tamamen masum: badem unu, yumurta, süt, tarçın ve muskatın seviyeli birlikteliğinin eseri. yanlarında taze manda kaymağıyla. yarım cm kalınlığındaki ekmek dilimlerimiz ise düşük glutenli kavulca unundan. ipek hanım’ın çiftliğinde ısmarlıyor ve herkese tavsiye ediyorum, nefis.

poşe yumurtayı nasıl yapıcam diye soranlar için hemen tarif gelsin: orta boy bir tenceyere kaynamış suyu ekleyin ve orta ateşte iyice coşturun. sonra içine yarım çay bardağı kadar elma sirkesi dökün ve karıştırın. bu suya yumurtayı direkt kırın veya kırılırken sarısının zarar görme ihtimali olan kalın kabuklu yumurtalara denk geldiyseniz yumurtayı önce küçük bir kaba kırıp ordan suya atın. kıvamı size kalmış, ama genelde 2-3 dakikadan önce olmuyor. süzgeçle alıp ekmeklerin üstüne yerleştirin. tek yumurtada uzmanlaşmadan önce kaynar suya aynı anda 2-3 yumurta kırmaya kalkışmayın, işler zorlaşıyor. afiyet!

low-carb kahvaltı kombinasyonları: seç beğen al!” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir