low carb – güncelleme 1

Kategoriler low-carb

bu sabah tartıldım: 55,5 kg

tam 2 kilo vermişim. aslında hissettiğim kilo kaybı daha fazla. sanki 3-4 kilo atmış gibiyim. göbek indi, bütün pantolonlar çok rahat oluyor, metro çıkışı merdivenlerde pire gibi sekiyorum. ama şu 1 haftanın bitimi tam regl dönemi başlangıcına denk geldi ve bünyeyi saran ödem sebebiyle tartıdaki sonuç 55,5’ta kaldı sanırım.

ilk hafta kolay geçti. sedat’ın da aynı motivasyona sahip olması işi kolaylaştırdı. en büyük başlagıç tavsiyem: low-carb’ın net faydalarından bahsederek yanınıza insan toplamaya bakın! bu tip bir beslenme şeklini sıkı sıkıya takip etmek yeterince büyük bir mücadeleyken, yanınızdakilerin hiç o kafada olmaması zor olabilir. oysa halinizden anlayan tek bir low-carb-buddy’niz olsa hayat kolaylaşır.

bu hafta koşturmacalı, seyahatli, toplantılı bir hafta. bugün atölye ve toplantı, perşembe toplantı kuşuyum. yarın adana’ya cuma günü bilecik’e gidiyorum günübirlik. ikramlar ve ikramlara mutlaka eşlik eden ısrarlar dışında bir korkum yok aslında. geri çevirmekte pratikte bir sıkıntı yaşamıyorum, ama ruhum daralıyor. bu konuda türk’lükten hiç nasiplenmemişim. gül anlatmıştı, bir seferinde öğrencileri ingiltere’ye tatile götürmüş. öğrenciler misafir kalacakları evlere dağılmışlar falan. ertesi gün yeniden buluştuklarında bütün çocular ‘açız, yemek yiyelim’ demiş. gül durumu biraz kurcalayınca dökülmüşler. meğer aileler bunlara ‘yemek yer misin?’ diye soruyormuş, bunlar da standart türk kibarlığıyla ‘hayır, teşekkürler’ deyip ısrar bekliyormuş. beklenen ısrar hiç gelmeyince de aç kalmış garipler. fıkra gibi insanlarız, bayılıyorum.

low carb – güncelleme 1” için 6 yorum

 1. Ege, vallahi bravo! yolun yolum diyorum. Bugün wasa aldım zaten:) şu eski postları bi tekrar okuyayım. Adana biraz tehlikeli gorunuyor bu arada:)

 2. Ooo başarılı bir uygulamaymış bu.
  Bu konularda tek başınalık işi zorlaştırıyor. Uyumlu bir eş!

  Tebrik ederim.
  Kültürel oryantasyon ülkeler arası değil, bölgeler arası da uygulanmalı. Ah bu konularda çok fikirlerim var :/

 3. sağolasın jardzy. valla gazlarınızla ilerliyorum işte.
  oryantasyon fikirlerini yaz, okuyalım. merak ettim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir