low carb – 17. gün

Kategoriler low-carb
metin olalım

ara sıra sadece kendimiz okuyoruz diye şüphelendiğimiz kitaplar çıkardığımız bir hatun ekibi var. yenilen pehlivan güreşe doymazmış, biz de bugün yeni bir kitap projesi için yeniden bir araya geldik. bebek baylan’da geç bir kahvaltı ettik. kitapta ne olsun ne olmasın diye başlayan muhabbetimiz ‘bu tarz benim’ programıyla ilgili fantastik bilgilerin paylaşımıyla (bkz. dedikodu) devam etti. doktor egolarından besin entoleransı testlerine, ordan bilecik hava, yol ve arazi durumuna atladı. güneşli, lezzetli, sohbetli bir buluşma oldu. üstüne de geçen seneki okuldan 2 tane cici öğrencimi gördüm. merkür’ün gerilediği belli: eskiden tanıdığımız insanlarla yeni projeler gündeme geliyor, yıllardır görmediklerimiz en akla gelmeyecek yerlerde yeniden karşımıza çıkıyor. hoş tesadüfler bunlar. geri giden merkür’ün yegane sevilesi tarafı da bunlar herhalde. konuyla ilgili detaylı bilgi ve merkür kullanım kılavuzu için buraya buyrunuz.

bu arada türkçe pop benim için yazlık yıllarıyla sınırlı ve yaz aylarıyla özdeşleşmiş bir şey. ama geçenlerde takside giderken radyoda bir şarkıya denk geldim, içim titredi. ”senin küçük bir elvedan / böyle büyük bir aşkı bitirebilir mi / ne sanıyorsun / bazen kanlıca sahili / bazen yalnız kız kulesi / yani sen istanbul’sun” diyen bir şarkı. hem istanbul’u çok ama çok sevdiğimden hem de aşkı ve ayrılığı aynen böyle bir tavırla yaşamanın en güzeli olduğunu düşündüğümden olsa gerek, sözleri yazan vatandaşı içimden alkışladım. sağda solda maruz kaldığım yüzlerce sulu zırtlak, duygusuzluk ve anlamsızlık yüklü şarkının arasından hop diye kulağıma atladı, kalbime dokundu. bir de eskiden beri çok sevdiğim şu şarkıyı hatırlattı bana. bu da jehan barbur yorumu. belki siz de seviyorsunuzdur.

sabah kahvaltısı

– dana fümeli omlet
– küçük bir parça esmer ekmeğin üstüne bolca kaymak ve az bal
– 1 fincan yeşil çay
– 1 fincan kapuçino

akşam yemeği

– kemik suyuna mantar çorbası
– greyfurt, ıspanak, taze nane ve avokado salatası
– domates, biber, sarımsak soslu köfte
– su

– bitter çikolata
– bitki çayı

low carb – 17. gün” için 3 yorum

  1. Merkur bende kambur oldu ama erteledigim iki onemli isi bitirdim. Ufaklari saymiyorum. Eski arkadaslarimla irtibat yaptim. Seyahat isini de rafa kaldirdim.

    Pekiiii, cadiyiz.biz derken spell vsr mi isin icinde? Eheh ben iyilik icin yapiyorum ama bu ay yeni ayi kacirdim!

  2. yoksa 'ada' seyahatini mi rafa kaldırdın?? hayııırrrr!!
    cadıyız diyor ama spell'li olaylara girmiyoruz, müsterih olunuz :p
    bu ay kaçırana önümüzdeki ay bi daha var, dert ettiğin şeye bak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir