kış kapsülüne saatler kala

Kategoriler simple living, style

kapsül macerası devam ediyor. ata azalta gidiyorum, sonu ne olacak meraklardayım. kasım başında kış gelecek diye telaşlanıp sonbahar kapsülüne birtakım yenilikler eklemiştim. kazaklar filan. 1-2 kez dışında giymek gerekmedi, havalar anında yumuşadı. ama aralık resmi olarak kış sayılır. o nedenle bazı düzenlemeler yapıp bu hafta yeni kapsülü paylaşacağım.

sonbahar kapsülü gözlemleri:

* tişörtsüz de oluyormuş: ekim sonundan beri sadece 2 tişörtleyim ve hiç sıkıntı çekmedim. sayıyı bu derece kısıtlamak benim için bile radikal bir denemeydi ama sonuçtan memnunum. yıllardır gömlekleri hep daha şık durumlar için sakladığıma mı yanayım, gömleğe alışınca tişörtleri beğenmez hale gelmeme mi, bilemiyorum. eğer siz de benzer bir ‘daha şık’ sendromundan şikayetçiyseniz, daha şık bulduğunuz parça her neyse, onun yerine giydiklerinizi ciddi şekilde sınırlandırmayı deneyin. kesinlikle aydınlatıcı oluyor.

* insan düzlükten sıkılıyormuş: kapsüllerimde pek fazla desenli parça yok ve uzun yıllar bol bol çiçek-böcek takılmış biri olarak bu durumdan memnunum. ama havalar serinleyip de daha katmanlı giyinmek gerekince her şeyin düz olması sıkıcı gelmeye başladı. sonuç olarak yargıcı’dan çiçek desenli bir yün fular aldım geçen hafta. böylece sonbahar-kış kapsüllerime ilk defa çiçekli bir aksesuar eklenmiş olacak. eğer siz de ‘fazla düz’ veya aksine ‘fazla desenli’ gardroptan yakınıyorsanız, temel parçalar yerine aksesuarlarda tam tersi bir seçimle rutininizi kırmayı deneyin.

* converse ile bir ömür geçiyormuş: yahu iyi ki almışım o beyaz converse’leri, resmen 3 aydır her yere onlarla gidiyorum. 1 numara da büyükler tırnaklarım batmasın diye, koca ayak formatında ve ohh çok rahatım. aşırı uzun mesafeler yürümediğimden ortopedik bir sıkıntı da olmadı. her şeyle gidiyor, bütün kapsüle uyum sağlıyor. deri olduğu için yağmura çamura da dayanıklı. spor spor duran spor ayakkabıları sevmeyenler için harika bir seçenekmiş. bi nevi stan smith alternatifi. hatta uzun bilekli olması ve kış şartlarına daha uygun düşmesiyle fazlası var eksiği yok.

default kış kombini: bir kot pantolon + bir gömlek +  bir kazak + beyaz converse = bitti gitti

kış kapsülüne saatler kala” için 4 yorum

  1. Çok hoş gerçekten, ben de gömlek seviyorum aslında ama ütü olayından dolayı pek tercih etmiyorum sanırım:) çiçek desenli şalı da görseydik ama..:))

  2. ütü benim de kırmızı çizgim, ama aştım kendimi valla! çiçek desenli şalı çektim bugün. en kısa zamanda kış kapsülüyle birlikte arz-ı endam edecek 😉

  3. biraz once okudum rop. hemen anladim aaa japonkedi dedim yolunuz acik olsun cok sevindim turkiyeye tatile geldigim ilk sefer hemen alip okuyacagim

  4. merhaba aslı, teşekkürler! burayı kitaptan ayrı tutuyorum, evim gibi ne de olsa. ama sen parçaları birleştirmişsin 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir