karbonhidratın kraliçesi: englIsh muffIn

Kategoriler iştah açıcılar

english+muffin.jpg

haftasonuma bi nebze royalty katmak amacıyla şu enfes tarifi denedim. aynen tarifteki ölçüleri kullandım. yalnız cup denen ölçü bana ters, conversion sitelerinde yok 5/8 cup kaç bardak, yok 2 tablespoon kaç gram diye araya araya manyak oldum. sonuç olarak hamuru açarken bahsi geçen 3/4 cup‘a aldanmayın, çok daha fazla un yiyor meret. elinizin altında bolca un bulunsun. ama bütün bu eziyetlere değiyor, ortaya şahane ekmekçikler çıktı!

bir de tabi non-stick spray filan gibi icatlar kullanmadım. hamuru dinlendirdiğim kabı da, hamurun üstünü de, muffin’leri pişirdiğim tavayı da hep zeytinyağına batırdığım fırçayla hafifçe yağladım. mis gibi oldu. yalnız bu tarifi hayat geçirmek için gerçekten evde pineklemeye and içtiğiniz bi pazar gününü filan seçin, yoksa hamur kabarsın diye bekle bekle içiniz şişer.

karbonhidratın kraliçesi: englIsh muffIn” için 2 yorum

  1. Valla cok haklisiniz. Yerel dilde olmali tarifler de olculer de malzemeler de. Mastersef deki dil de Arda nin Mutfagi ndaki dil de.Gecenlerde bir torşon muhabbetidir gitti.Allahin elbezi havlusu işte, nedir bu gereksiz sef “duyar kasmalari” Mutfak esperantosu kullanilsin o zaman.

    1. torşon muhabbetini şimdi sizden duydum :)) herkes diğerinden daha üstün ve duyarlı olma derdinde sanırım. bize de eğlencelik işte =p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir