kapsüle doğru

Kategoriler simple living

dün akşam salı’nın yazısını yazamadan sızdım. neyse ki wordpress’te takvimle oynama seçeneği mevcut. çarşamba sabahından merhaba!

istanbul’da yaşayanlar farkındadır, havalar bir anda soğudu. ben tabi halaylar. ama böyle giderse beyrut dönüşü soğuk havalar kapsülünü devreye almak gerekecek. zaten ekim gelmiş olacak. geçenlerde yeni yıla kadar alışveriş yapmayacağımı bildiren bir yazı yazmıştım. katılanların da desteğiyle geri sayım başladı. hurçta ne bulacağımı biliyorum ama bakalım süreç nasıl olacak.

hazır konu açılmışken yaz kapsülümü de değerlendireyim: bolca beyaz tişört depolamak çok iyi bir fikirmiş. yaz hep onlarla geçti. altına da ince açık mavi kot pantolonla. hep aynı tespiti yapıp hiçbir kapsülde 35-40 parçadan aşağı kalmıyorum, ama aslında gerçekten bu kadarı bile çok fazla. yine aynı şeyi düşündüm nitekim. neleri eksiltebilirim, nelerden vazgeçebilirim, hangi parçalar olmasa da olurdu sorularıyla gezdim.

bu kez balık hafızamı zorlayıp bu soruları kışa da taşıyacağım. kış kapsülümü yaparken minimum parça sayısında dibi görmeyi deneyeceğim. nasıl olsa çoğumuz dönüp dolaşıp aynı şeyleri giyiyoruz. rahat ettiğimiz ve kendimize yakıştırdığımız parçalar belli. o parçalardan da en fazla kaç taneye ihtiyacımız olabilir? cevapların peşindeyim kapsül dostları. ve bulduklarımı sizinle de paylaşacağım elbette.

bu arada kısa bi süre önce kahve leziz bir oluşumla geldi. duymamış olanlarınız varsa mutlaka baksın. önümüzde yayla gibi 3 ay var. neler neler temizlenir, biter, hallolur. ben de katılabilirim diye düşünüp şahsi depolarımı yokladım ama pek bir şey çıkmadı. daha doğrusu, çıkan şeyler hep 1 saat konsantre olup başına otursam halledeceğim türden küçük ve sinir bozucu şeyler. onlar için ayrı bi liste yapıp 3 tam günümü ayırmaya niyet etmem gerekiyor sadece. o da ayrı bir yazının konusu olsun.

kapsüle doğru” için 4 yorum

    1. çok güzel hareketler bunlar! ben de o şekil gidicem gibi görünüyor. ekim’i iple çekiyorum. en çok da bu gardırop işleri için =)

  1. Sizden esinlenerek kapsül dolabımı hazırladım, 45 parçaya çok zor indirebildim🙈 Ama daha çok başlardayım olacak inanıyorum👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir