kapsül gardırop VI – mart nisan mayıs

Kategoriler simple living, style

kışın sonu geldi kapsül dostları. iyi ki de geldi, zira bana da kapsülümden daral geldi. yunan dulları gibi hep koyu renkler seçmişim, bünyemi buhranlar bastı. karlar, yağmurlar düştükçe deli gönül bi desen, bi renk, bi şekil filan istedi. hatta tam da bu sebeple indirimlerden kiremit/bordo tonlarında harika bir gömlek aldım, önümüzdeki kışa kendimce yatırım yaptım. sonbahar gardırobunda tanıştırıcam sizi.

özetle mart’ın gelişi bana bu sefer çok iyi geldi. çoğunluğu yine eldeki parçalardan oluşan bahar kapsülüm 2-3 destekle biraz daha renklendi, hareketlendi. bu arada gerçekten uğraştım ama toplamda sadece 32 parça toplayabildim. yani bu kapsülde 1 parça eksik kaldı. belki havaların gidişatına göre kışlıklardan ya da yazlıklardan bir şey eklerim. belki de bahar havasına kaptırıp yeni bir şey almak isterim. hakkımı saklı tutuyorum.

baharda neler olacak: turna havada. 10-21 mart arası texas’larda geziyor, gözlerimi süzüyor olacağım. nisan’da buralardayım ama mayıs’ta isveççe grubumuzla stockholm gezisi ve göteborg half-maratonu için yine seferiyim. tüm bu seyahatlere uygun parçalar seçmeye çalıştım. işin içinde haftaya austin’de 25 dereceye koşmak, 3 ay sonra isveç’te 15 dereceye talim etmek var. zor yani.

baharda ben nasıl olucam: bu kış yine it gibi çalıştım. buralara pek uğramıyor olmamdan da anlaşılıyordur. bahardan en büyük dileğim hafiflemiş olmak. başkaları için yaptığım işleri bitirip gönül projelerime ağırlık vermek. bu ruh halime uygun olarak pastel renkler, sade ve kısa kesimler, pamuklular, süet, yün, ipek, ne üşüyeyim ne terleyeyim temalı bir şeyler bir şeyler…

manto – palto – fular – kazak (kışlık köşesi)

* lacivert trençkot
* hardal rengi yün manto
* siyah blazer ceket
* taba süet mont
* lacivert V yaka kaşmir kazak
* gri kayık yaka kazak
* kareli yün fular

gömlek – bluz – tişört – fular (baharlık köşesi)

* mavi denim gömlek
* beyaz bürümcük gömlek
* lacivert ipek gömlek
* lacivert kısa kollu pamuklu gömlek (yaz sonu aldım ama yeni)
* pembe ipek bluz (yaz sonu aldım ama yeni)
* açık mavi pamuklu bluz (yeni)
* çizgili tişört
* gri-mavi tişört
* beyaz V yakalı tişört
* krem V yakalı tişört
* desenli keten fular
* kırmızı desenli sabahlık (yeni) ben onu kot pantolon ve beyaz tişörtlerle bohem bir hava yaratmak için seçtim tabi, çapaklarımla evde takılmak için değil! desenin detayı aşağıda:

pantolonlar

* lacivert denim pantolon
* daha koyu lacivert skinny denim pantolon
* siyah skinny denim pantolon
* açık mavi denim pantolon

aksesuarlar

* sadık yarim beyaz converse’ler
* anında şıklık için george hogg’lar
* krem bootie’ler
* pembe oxford’lar
* kırmızı süet çanta
* taba deri çanta
* siyah deri çanta
* kahverengi deri kemer
* güneş gözlüğü

bakınız 2 yepyeni parçayla gardıroba güneş gibi doğmuşum. gerçi pembe ipek bluzu ve kısa kollu lacivert gömleği de geçen yaz sonunda alıp istiflemiştim, bu bahar ilk defa giyicem. toplamda 4 yeni parça diyelim. kalanlar hep yadigarlar. özetle: hiç öyle büyük masraflara girmeden 33 parçayla her sezon yeni bir koleksiyon mümkün. hadi siz de deneyin!

kapsül gardırop VI – mart nisan mayıs” için 4 yorum

  1. Çok hoş parçalar Ege'cim, herhalde bu üç aylık kapsül en zorlarından biri, malum herhalde yılın en değişken havalarını kapsıyor, bir de senin için bol gezmeli ve hava değişimli olunca.. sevgiler:)

  2. Var olan zamansız parçalara sürekli yenilerini ekledikçe dolabımız yine çok kalabalık olmayacak mı ya 😖 -ki siz de genelde böyle yapmışsınız takip edebildiğim kadarıyla- Kadın olmak çok zooor!

  3. merhaba, ben gardroptan hala 8-10 senedir tuttuğum bazı parçaları eleye eleye gidiyorum. eğer yenileri ekledikçe eskilerden artık kullanmadıklarınızı çıkarmazsanız elbette kalabalığın devam etmesi riski var. vedalaşmayı öğrenmek gerekiyor 🙂 sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir