grip sonrası bbg

Kategoriler terli terli

10 gün hastalık molası verince sonuç ne oluyormuş derseniz ilk defa başlamış gibiyim adeta. sanki bütün gücüm çekilmiş. ilk-ilk yaptığımda bile bu kadar fena olmamıştım. squat’lar bildiğiniz işkence gibiydi. neredeyse bütün workout boyunca başım döndü ve midem bulandı. bi ara halime (halsizliğime?) ağlayacaktım hatta. ama bir şekilde tamamladım.

sanki 2. haftayı yapmışım gibi bugün 3. haftadan devam ettim. neden derseniz bir cevabım yok. içimden öyle geldi. (böylece 10 gün ara vererek de olsa 3. kez ilk haftayı yeniden yapmış olucam, çünkü 1 ve 3. haftalar aynı seriyi yaptırıyor.) antrenmandan sonra köpeği dolaşmaya çıkardım ve bacaklarım yine iptal olmuş gibi hissettim. yarın acı gerçekler meydana çıkar. bütün gün reklam çekimindeyim, stüdyo ortamında fazla akrobasiye ihtiyacım olmaz diye güveniyorum. patates olmaya gidicem, oturduğum koltuktan atıp tutucam kasta. açılın, fitness gazisiyim.

yeme-içme departmanında da bir düzene girmem gerekiyor. hastalık beni hep karbonhidrata itti. ama bugün kıymalı mercimek ve sebze çorbası yaptım (pazı, brokoli, pırasa ve bal kabaklı). yanında salataydı, konserve balıktı derken bu ikisi beni bu hafta epeyce idare eder. hastaykenki sınırlı enerjime rağmen her sabah kendime portakal suyu sıkmıştım. bazen kivi de karıştırdım. canım hiçbir şey yemek istemediğinden midir nedir çok iyi gelmişti. taze, tatlı, ferah. iyileşince de devam etmeye karar verdim. hazır sıkma portakal mevsimindeyken sabahlarıma biraz renk gelsin. başka türlü meyve yemek aklımın ucundan dahi geçmiyor zaten.

grip sonrası bbg” için 2 yorum

 1. pazılı çorbayı kaç gün ısıtıp içebiliyorsun?
  bugün benzerini yaptım ve içine yeşil yaprak (pazı) koydum diye iki gün içinde tüketmem gerekir evhamı sardı beni. bu grup sanki uzun süre kalınca içindeki bir madde zehirleyici mi oluyordu ne?
  ya da uyduruk bir sebze magazini bilgisi mi?

  karşında ayna varken zorlayıcı spor yapmak daha kolay oluyor sanki. hareketleri uygularken kendini izlemek, olayın yükünü hafifletiyor.

  1. bu pazı meselesini ilk defa duyuyorum kahve’cim, bilemedim. ama ne çorbası yaparsam yapayım bir öğünde genelde ya 1 ya 2 porsiyona ihtiyaç olduğundan, o kadarını küçük bir sos tenceresine alıp o şekilde ısıtıyorum ben. yani her seferinde bütün çorba tenceresini yeniden ocağa almıyorum. bu yöntemle bugüne kadar çorba ‘bozmuşluğum’ yok. zaten en fazla 3-4 günde bitiriyoruz. bu hafta cuma’dan sonra benden haber alamazsanız arkamdan gönül rahatlığıyla yardırın tabi ‘pazıdan öldü salak’ diye =))
   bu arada ayna iyi fikir yaa. antredeki aynayı spor odama taşıyayım ben. aklınla bin yaşa!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir