estağfurullah insanları

Kategoriler insanlar

böyle bir model var, “ay ne salağım” falan filan dersin, sen daha noktanı koymadan “estağfurullah”ını bi telaş araya sokuşturur. niye ki? salak olamaz mıyım, bir şeyleri yanlış yapamaz mıyım? hani gerçekten salak ve yanlış olduğumu düşündüğümden de değil. ama kendimle dalga geçemez miyim? nedir estağfurullahçılığın meali?

* en masumu alışkanlık. ağız alışkanlığı. etrafınızda çok sayıda estağfurullahçı varsa belki size de bulaşabilir. ama bulaştırmamak elinizde tabi. bi daha olmasın. mersi.

* “değil mi ki benim arkadaşımsın/ahbabımsın/bilmemnemsin sen salak değilsin, olamazsın” düşüncesi, inceden bir narsisizm. bu ilişki çok yürümez.

* “salak filan değilsin, hemen çıkaralım lügatından bu sözcükleri. yoksa yarın öbür gün bana da dersin salak” kaygısı. evet derim valla. madem yegane derdin bu, sana onu getirmektir benim misyonum o andan itibaren! alıngansın, paranoyaksın. uzaklaş.

estağfurullah insanları” için 4 yorum

  1. ağzına sağlık yine cicim:)ilköğretimden itibaren ego yönetimi I-II diye giden birtakım dersler verilse mesela… estaafurullahçıları da biraz korkularıyla yüzleştirir belki.

  2. "ay ne salagım" dediginde estagfurullah ya da o ne biçim söz öyle demeyince darılan insanlar var yahu 🙂 onlar yüzünden bizimki de mecburi görev gibi, agız alışkanlığı ehheheh 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir