ekim gündem maddeleri

Kategoriler ontolojik
ekim

blog son dönemde kapsül gardıroba endekslendi. zira eski okurların iyi bildiği, yenilerin de en kısa zamanda öğreneceği gibi, yaz benim mevsimim değil. hal böyleyken bu yazı da sağda solda gezerek, orda burda pinekleyerek atlatmaya çalıştım. yoga yalan oldu, akşamüzerleri koşmak iyi geldi. sosyal hayatı minimuma indirdim, kitaplara gömülmek iyi geldi. low-carb akşam içkilerine, atıştırmalıklara kurban gitti, kinoayı her türlü haşlanmış sebzeye karıştırıp soğuk salatalar hazırlamak iyi geldi. turist olmayı hiç sevmediğimi fark ettim, yine de şehrin cayırdayan sıcağından kaçmak iyi geldi. aralarda da ancak gardıroba dair bir şeyler karalayabildim.

ve nihayet ekim geldi!

önümüzdeki dönemde yazmam gereken birkaç seyahat yazısı var. onlar aklımda – balık hafızam sağolsun, çok da geciktirmediğim sürece tabi. kapsüle dair yazılar da elbette devam edecek. henüz havalar tam olarak soğumadığından ben hala sıcak hava kapsülümle takılıyorum. ama soğuk hava kapsülü hazır ve bu hafta yayındayız. ekim’in son 10 günü iran’da geçecek, bu nedenle yeniden başlamak istediğim low-carb deneyleri için kasım’ı gözüme kestirdim. denemek isterseniz her gün vereceğim raporları takip edebilirsiniz. bu sefer hafta başlarında alışveriş listemi de yazacağım. böylece low-carb’ın bütçe analizine koşabiliriz beraber. löplöp kısmından hareket kısmına ilerlersek, yoga için hala isteksizim. dicot ile yaz başında ashtanga yogaya bir girizgah yaptım ama kendi pratiğimde haftada bir surya namaskara 1-2’den öteye geçemedim. bildiğiniz patates olmuşum gidiyorum. ki yoga ile ilgili olarak bildiğim bir şey varsa, o da pratiğin hayrını görebilmek için her gün o matın başına geçmek gerektiği. hava sıcak olabilir, soğuk olabilir, sizin havanız iyi veya kötü olabilir, her gün o mata çıkıp 1 tur dahi olsa güneşe selam durmadan yoga alışkanlığı oturmuyor. değil mi dicle hocam? neyse, yaz mevsiminin bendeki genel hissi ”olduğu kadar” zaten. yoga da olduğu kadar oldu. en iyisi koşmaya devam edeyim ben. ama yazın çok ilginç birkaç kitap okudum, onlardan bahseden bir post’u da yakında seriyorum buralara.

sizin aklınıza gelen, japon japon kalksana, bu konuları yazsana dediğiniz bir şeyler varsa yorum bırakın, dürtün beni, seve seve listeme alayım. ekim ayı cümlemize bol yapraklı, bol turunculu olsun.

ekim gündem maddeleri” için 7 yorum

 1. Ekim geldi, hele de bugün serin hava geldi ya, oh değmeyin keyfime:)) Bütün yazılarını merakla bekliyorum Ege’cim, low-carb tarifler mi dersin, gezi yazıları mı dersin, kitap yazıları mı dersin, hepsini hepsini…:))

 2. Merhaba,
  nihayet bir yazı yazdınız ya çok mutlu oldum. Her türlü konuya talibim.
  sevgiler yelda

 3. Enerjisiz halin bile enerji verdi sabah sabah, kitap yorumlarını ve yazarsan koşuyla ilgili baska tavsiyelerini almaktan mutlu olurum.

  1. sevgili cns, yeni kitaplar okundukça kısa da olsa yorumlarım gelecek. koşuyla ilgili yazmaya başlamak için yeniden koşmaya başlamayı bekliyordum öncelikle! 2017’de arkası gelir 😉

 4. Seni ihmal etmis olduguma inanamiyorum.
  Listemde adresini yenilemem lazim.

  Ben de gidecektim Iran’a ama is hayati her seyime ket vurdu. Umarim en kisa surede kurtulurum.

  Beklemedeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir