değişmek istiyorum

Kategoriler ontolojik

degisim socrates

ve sanki her şeyin değişmesi gerekiyormuş gibi hissediyorum. bildiğimiz haliyle HER ŞEYin. hayat düzeninin, işin, insan ilişkilerinin, iç ilişkilerimizin… şu anki halleriyle bizi mutlu etmiyorlar zira. ne tarafa baksam, kime sorsam gündelik hayat error veriyor, ağır geliyor. bütün gün oturmak, oturarak çalışmak, saatleri, günü, mevsimleri bir camın ardından seyretmek normal mi? bütün gün oturmamızı haklı çıkarmak adına para harcadığımız şeyler anlamlı mı, gerçekten sahip olmazsak öleceğimiz bir şeyler var mı parayla satın alınan? alt-üst ilişkileri, parası ya da deneyimi daha fazla diye patronu dinlemek zorunda kalmak, içinden geçenleri hep içinde zaptetmeye çalışmak, fikir yerine küfür biriktirmek hoş bir şey mi? insanlara onların beklediği gibi, alıştığı gibi davranmak zorunda olmak bir kural mı? kendi hayallerini değil de başkalarının beklentilerini tutturmaya çalışmakla gerçekten kendini daha iyi hisseden var mı? sizin de içinizden şu anda oturduğunuz sandalyeden tek kelime etmeden kalkıp gitmek, dışarıya temiz havaya çıkmak, bambaşka şeyler yapmak gelmiyor mu?

siz de benim gibi delleniyorsanız sanırım zaten bir değişimin içindeyiz. ama hayatımızdaki hiçbir şey bir günde kendi kendine değişmeyecek, biz değişeceğiz. altında ezildiğimiz yükleri sorgulamak ancak bizim yapabileceğimiz bir şey çünkü. bizi mutsuz eden çarklardan çıkmak da öyle. bir anda bütün köprüleri yakmak ne derece mümkün, ne derece gerçekçi bilemiyorum. ama küçük de olsa, adım adım değişebiliriz bence. bugüne kadar başka türlü yaşamış olmak, bugünden sonra bambaşka bir yol seçmemize engel mi?

sadece kendimize uyan o mükemmel çözümleri bulmamız lazım. başkalarına uyanları, başkalarının bize uygun buldukları çözümleri denemekle yeterince zaman kaybettik.

değişmek istiyorum” için 6 yorum

  1. hayatımı değiştirmek istiyorum, yepyeni bir iş bulabilmek istiyorum. sanki bunu başarırsam diğer her şeyi de değiştirebilirim inancındayım:) kimbilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir