para biriktirmek

sıcak, insanın yaşama sevincini söndüren bir şey. en azından benim için böyle. haziran, temmuz ve ağustos’u seve seve eylül, eylül ve eylül’le değiştirebilirim imkanım olsa. haha, keşke olsa yahu! siz de gerçek hayatta bazı bilgisayar tuşlarının/komutlarının eksikliğini hissediyor musunuz? mesele elma+f, apple‘ın aradığını bulma komutu. gerçek hayatta olsa çok süper olmaz mıydı? bir de tabi istediğini istediğin yere löp diye taşıma/yapıştırma/silme güzelliği var, hoop ordan al, hoop şuraya koy. peki ya mute! gerçek hayatta bir mute tuşu nasıl da ferahlatırdı laf salatalarına meze olan beynimizi. ya da şu şekilde kurabiye pişirmek fena mı olurdu yani?

olmayacak dualara sıraladığım bu cici aminleri bir kenara kaldırayım, asıl mesele bu sıcakta çalışmak. şeytan sürekli dürtüyor beni “bıraaaak… işi-gücü bıraaaak…” diye. evin ödemeleri var yeğenim, nereye bırakıyorum da, kasım’da ödemeler bitince part-time mı çalışsam, free-lance mi çalışsam, başka bir işte mi çalışsam onu düşünüyorum bu aralar. tabi daha kasım’a 3 ay var, yaydım, geniş geniş düşünüyorum. gönlüm part-time ve free-lance’te olsa da dün damla’nın bilge annesi “çeşme akarken küpünü doldur” temalı bir söylev çekince başladığım noktaya geri geldim. hani benim nirvanam 35 yaştı? 35’e kadar 2. evi de almış, bankaya paracıkları koymuş olarak istediğim maceraya yelken açacaktım? bakınız yaz sıcaklarının bastırmasıyla tek önceliğim tembellik, hoşluk, boşluk oldu yine. bu sefil ruh halimde, son dönemde para biriktiremiyor olmanın da etkisi var. içimdeki kapitalist boğa “paraaaa” diye böğürüyor a dostlar! ve sanırım iş değiştirmek ruh sağlığım için gitgide bir zorunluluk haline gelse de, o işin de adam gibi bir iş olması gerekiyor. öyle ben yarım gün geleyim, evden de mail’leri takip edeyim modeliyle olmayacak. yarı-zamanlı işler ister istemez yarı-kazançlı işler oluyor çünkü. bense bir ömür tam-zamanlı çalışmama adına şu anda tam-zamanlı tam-maaşlı çalışmayı seçtim bi kere. haziran-temmuz-ağustos, lafım size, beni yolumdan döndürmeyin ülennn!

karar verdim, bu aydan itibaren hard saving moduna geri dönüyorum. 3-5 kuruş bile olsa vadeliye atıyorum. motivasyon için de favori blog’larımdan zen habits‘in arşivlerinde kayboluyor, yeniden ve yeniden okuyorum. günde 3 defa, yemeklerden sonra. herkese tavsiye ederim!

das kapital?” için 5 yorum

  1. bende “favori blogum japonkedi’nin arşivlerinde kayboluyor, yeniden ve yeniden okuyorum. günde 3 defa, yemeklerden önce, sonra, mütemadiyen. herkese tavsiye ederim!”

    kına yazısından buraya geçmişim ki tarihler 2010 olmuş ? başka bir açıklamam yok 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir