çanakkıranlar a.ş.

Kategoriler and the oscar goes to...

izmir’den bol kahkahayla döndüm. meröp‘cüğümle gerçekleştirdiğimiz korsan buluşma ikimize de ilaç gibi geldi. gecenin sonunda buralar benden sorulur edasıyla hesabı ödeyip beni parasıyla satın almaya kalktıysa da para çekmeyi unuttuğu için başarılı olamadı. bir dahaki sefere artık cicim!

irem’le ise başka meseleleri yatırdık masaya. irem’den daha az maaş aldığı pek aşikar olan bir iş arkadaşı her sabah ona simit getiriyor diye eksiklenen düşünceli arkadaşım, bana getirmesen de olur deyivermiş kıza. bunun üzerine kızın cevabı aynen şöyle: hiç öyle denir mi irem, yapılan iyilik reddedilir mi? senin erkek arkadaşın yoktu di mi? bak olursa da bu sözüm kulağına küpe olsun, sana simit getirirse sevmesen bile kabul edecek, çok mutlu olacak, gülücükler saçacak, el çırpacaksın. hatta niye peynir de getirmedin diye soracaksın. soracaksın ki adam seni memnun etmek için para pul derdine düşsün, gözü işten başka şey görmesin. erkeğin iki çanağı varsa birini kıracaksın. yoksa 40’ına varmadan ruslarla aldatılırsın!

gülmekten karnımıza ağrılar girdi. el kadar kız, kadın-erkek dinamiklerini çözmüş, son noktayı da çanağı kırarak koymuş. sonra düşündük, bütün bunları yapsan bile ruslarla aldatılabilirsin! yani o risk hep baki. hatta o riski bir kez aldıktan sonra soğuk terler dökerek bekleyeceğine önden sen aldatır, rahat edersin. ee o zaman da bütün bu çırpınmalar, adamı zora koşmalar, olduğundan farklı olmalar niye?

son bir anekdotla izmir hatıratlarımızı kapatalım: kuzen levent, çerkez bir kızla evlenmiş. düğün arifesinde izmir’e yığılan kız tarafı irem’lerin eve de ziyarete gelmiş. babaanne ne zaman salondan çıksa geri döndüğünde kız tarafı cemil cümle ayağa kalkıyormuş. bütün bunlar olurken de o kadar çok “bizde yaşlılara ve genç kızlara saygı vardır” demişler ki, levent’in içi daralan annesi fransız nadine, ilk kez kaynanalığını göstermiş. irem’lere eğilip “biz de yaşlıları döver, genç kızları satarız” demiş. erkek tarafının dağıldığı an olduğunu söylememe gerek var mı bilmiyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir