bir dolunay yazısı

Kategoriler info

sevgili blog dostları, biliyorum epeydir sesim çıkmıyor. ama sorun bi neden!? öncelikle yeni müşteriler aldım, o esnada şehir dışından misafir(ler) ağırladım, üni’deki dersin programını hocayla yeni baştan kurguladım, bütün bunlar olup biterken de 2 yıl sürecek olan varoluşçu analiz eğitimine başladım. gelsin ayda 15+ makale ve en az 2 adet tuğla gibi referans kitap okumaları. yine kendi kendimi yaktığım bir döneme giriyorum vesselam.

bugün burcumun dolunayı. ki ben de fena halde dolmuşum zaten. doldurmuşum kendimi. okuldan eve geldim, bolonez soslu makarnamı yedim, mis gibi duşumu aldım, çayımı ve kekimi koydum. ay bitmeden kendimden size biraz haber vereyim dedim:

* kapsül gardırop: aslında soğuk havalar kapsülüme geçtim ben. sadece ayakkabılarda hala yazlık modundayım, çünkü toms’lar ve krem bootie’ler hala işimi görüyor. hedef, çorapsızlığı sürdürebildiğim kadar sürdürmek. çok büyük bir terslik olmadıkça önümüzdeki hafta çekimlerini yapar, kapsül post’unu yazar bu kız.

* alışverişsizlik: aynen devam. tee beyrut’lardan bir çöp dahi almadan döndüm biliyorsunuz. istanbul’da da konuyla ilgili dirayetimi koruyorum. zaten geçen kış sonu aldığım/yenilediğim giysileri ilk kez kullandığımdan gardıropta yeterince yenilik varmış gibi geliyor. böyle tatlı bir ilüzyonun kollarındayım blog.

* üni’den anekdotlar: merak edenler olmuş, valla ben de ediyorum! ama son dersler sunum ve proje odaklı geçti. gruplara ayrıldılar, girişimci bir iş fikri buldular ve şimdi her ders bu fikir üzerinde çalışıyorlar. marketing plan’lar, 5P’ler, SWOT analizleri öğreniyorlar. birkaç ödev vermiştim, teslim ettiler ama okuyan yerlerim ağrıyor canlar :/ yeni derslerde fantastik yorumlar olursa o dakka burdayım.

* fotoğraf: sedat d serisinden bi leica aldı. geçen hafta hazır hüseyin burdayken birlikte birkaç foto turuna çıktık. istanbul sağ olsun, nereye baksak harika insanlar, görüntüler ve anlar yakaladık. bi ara fotoları laptopa aktarıp size blog’da mini bir sergi açacağım. hadi kalın sağlıcakla!

bir dolunay yazısı” için 25 yorum

 1. Egee, geldin mi? O zaman bir ariyacagim seni, dahe erkek ismi bekliyorum 🙂
  Alisverissizlige burada da devam. Ilk basta zorlandim ama, insan elindekilerin kiymetini bilmeye basliyor. Enteresan. Kapsül gardirop yazini da sabirsizlikla bekliyorum: ben de subata kadar bir tane yapacagim. Icerigi: cadirlar!
  Öpüyorum. Asli

  1. aslıcım, çadırlara koptum :)) sen çadır da giysen güzelsin! ama hamilelik doğal ve kolay bir alışverişsizlik süreci oluyor sanırım.
   ben gelmiştim aslında ama yarın viyana’ya gidiyorum, dönüş pazar. bugün yetiştirmem gereken çok iş var, dönüşte ben arayacağım seni 😉

 2. Varoluşçu psikanaliz’i kim nerde veriyor? Çok merak ettim, pek ilgi alanım değil ama ara sıra notlar yazarsan ya da okuma önerileri verirsen çok sevinirim!

  1. merhaba öğrenen anne, detaylar şu linkte: https://varoluscuakademi.com/varoluscuanalizegitimleri/temelvaroluscuanalizegitimleri/
   ara sıra okuma önerileri veririm tabi. ama sanırım ilk vermem gereken bilgi bu yöntemin kendinden psikanaliz diye bahsetmiyor oluşu, sadece analiz diyorlar. çünkü klasik psikanaliz yöntemlerini kullanmıyor. aktarım – karşı aktarım gibi kavramlara inanmıyor mesela. benim için de henüz çok yeni bir alan. öğrendikçe bahsederim.

 3. Ben geçen kış da pek bir şey almamışım,o tatlı ilüzyon benim kışlık hurçlardan çıkmadı o n’olacak:)ama pes etmek yok capon başkan takipteyiz.Kolay gelsin

  1. pes etmek yok terspabuç başkan!
   zaten o tatlı ilüzyonlar max 1 ay sürüyor, insanoğlu neye alışmamış ki onlara alışmasın?

 4. Alışverişsizlik hususunda ben de kendi üzerimde çalışıyorum, ancak okulum Kadıköy çarşı içinde, her gün boğaz haşat,kulaklarda uğultu,başta dönme, tabanlarda sızı, endorfin, seretonin alayı dip yapmış vaziyette dersten çıkıp milyonlarca incik boncuk ve bilumum tekstilin, manifaturanın içine intikal edince… evet bir şuursuzluk durumu hasıl oluyor ve yuvasına çöp taşıyan kırlangıçlar gibi eve elimde gereksiz bir şeyler ile dönüyorum. umutluyum yine de kendimden 🙁

  1. nemuş işin zor! şehrin o derece göbeğinde olunca alışveriş yapmamak mucize gibi. ben kendi adıma minimalizmin dibini büyükada’ya taşınınca yaşamıştım. ada vapuruna yetişme telaşıyla istiklal caddesinden tek bir vitrine bile bakamadan uçuyordum adeta. tabi ada’ya taşın gibi bir tavsiye veremem! ama belki kendine 1 parça alırsam 1 parça elden çıkarıcam gibi bir kural koyabilirsin? bir dönem benim çok işime yaramıştı. sevgiler =)

   1. Tesekkur ederim ne yazik ki mail adresinizi blog da bulamadim burdan da yorum olarak yazmak istemedim 😔 nasil iletebilirim veya benim mail adrrsimden siz donebilir misiniz? sevgiler Ceren

     1. Tesekkur ederim hizli donusunuz ve ilginiz icin mail gonderdim size😊 sevgiler Ceren

  1. sena ben de özledim de toparlanmaya ihtiyacım var.
   olaylar oldu hayatımda.
   ama bir gün döneceğim elbet =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir