bbg deneme haftası – 5. gün

Kategoriler terli terli

egzersiz programı

merkür retrosu son demlerini yaşar ve istanbul’da sibirya soğuğu beklenirken sizin programlarınız da tepetaklak oluyor mu? benim takvimimde bugüne planlanan bir adet potansiyel müşteri toplantısı ve bir adet ppm (reklam çekimi öncesi yapılan pre-production toplantısı. kast mast seçiliyor ve her kafadan bir ses çıkıyor. feci sıkıcı.) iptal oldu. bir anda cuma’m bomboş kaldı. zil takıp oynayasım var. şu anda bugüne dair en önemli işlerim 1- bbg full body workout’u yapmak 2- annemin bir arkadaşında yiyip mest olduğum kerevizli ve tavuklu pilavı yapmak. birinci madde sayesinde ikinciye hak kazanacağıma inanıyorum. zira kayla mutlaka yanarlı dönerli bir şeyler hazırlamıştır bana, ebemi belleyecektir. işte o noktada: kerevizli tavuklu pilav. tabi pilavla kahvaltı edecek halim yok. akşam yemeğine saklayacağım. kıymetlimss…

bu arada yazmayı hep unutuyorum, akşamları bitter çikolata yediğim de kayıtlara geçsin. hatta dün akşam hem bezelye, hem yeşil zeytin hem çikolatayla yaptım kapanışı.

gün sonunda güncellemek üzere yazıma burada son veriyor ve geri geri giden ayaklarla bbg full body workout’uma geçiyorum.

bbg deneme

günün raporuna hazır mısınız?

1. set

medicine ball squat & press: bu hareket önceki günlerden yadigar bacak ve popo sızlamasına birebir! bütün kaslarımı hissettim resmen. acılıydı ama katlanılmaz değildi. 15 tekrarı rahatça çıkardım.

knee ups: bunda da sorun yok sayılır. popo ve bacak kendini hissettirmiyor mu? tabi ki hissettiriyor. ama kolay bir hareket.

ab bikes: bu lanet hareketi yine bacaklarımı havada değil yerde tutarak yaptım. çünkü ancak bu şekilde 40 tekrar çıkarabilirdim.

walking lunges: kayla’ya göre ellerde ağırlıkla yapılması gereken bu hareketi ben elbette ağırlıksız yaptım. lunge’dan nefret ediyorum ve sebebi çok acı çektirmesi değil, her seferinde dengemin ne kadar bozuk olduğunu farkettirmesi. itiraf.com.

2. set

burpees: tamamını yaptım ama 6’dan sonra error vermeye başlamıştım, söyliyim. yine de lunge’dansa burpee’yi bile tercih ederim.

straight leg sit ups: burpee’yla iptal olan karın ve bacakların ilacı. bu hareket çarşamba günkü kol-karın serisinde de vardı. sevmiştim. sevmeye devam ettim. burpee’lerden sonra bir nevi dinlenme gibi oluyor.

weighted step ups: sıkıntısız geçti. kolay bir hareket. ağırlıkla yapabildim. yaşasın.

push ups: tabi ki dizleri yere koymaya ve çelimsiz push up’ı yapmaya devam. başka türlü 15 tekrar mümkün değil.

3. set

bu setin en zor hareketleri yine ab bikes ve lunge’lar oldu. ama tamamını yaptım. bu set kesinlikle kan-ter içinde kalarak bitiyor. gözlük camlarımdaki buhardan önümü göremez haldeydim.

4. set

zaten bitik vaziyette başladığım bu setin burpee’lerle açılıyor olması hiç yardımcı olmadı. yine 6.’dan sonra mata ter damlatmaya başlamıştım. ama bir şekilde tamamladım. bence bu daha kolay bir set diğerine göre.

dağılmış vaziyette workout’u bitirdim. esnemeler ana kucağı gibi geldi. üstüne sıcak bir duş ve istikamet kahvaltı.

kahvaltı: pırasalı omlet, 2 ince dilim hellim peyniri, bir fincan detox çayı

öğleden sonra bir arkadaşım uğradı. sonuç: 2 fincan detox çayı + bir avuç kuru meyve

akşam yemeği: kerevizli tavuklu pilav, zeytinyağlı biber yemeği, yoğurt, salata

bugün itibariyle bacaklardaki acılar epey hafiflemiş durumda. yeni acı merkezimiz karın ve yanlar. ama ilk 5 günü atlatmış olarak söyleyebilirim ki bbg yapılır arkadaşlar, olmayacak şey değil. bu işe zaman ayırmayı önceliğiniz haline getirdiğinizde, kendinizi ikna etmekti, giyinip matın üstüne geçmekti, ısınmaydı, hareketlerdi, esnemeydi, duştu derken 1 saati gözden çıkarmak gerekiyor. tabi bu 1 saatin sadece 28 dakikası ıstırap. geri kalan 32 yemin ederim çocuk oyuncağı. haftada 3 gün 1’er saatten 3 saat. hadi diğer 3 gündeki 35-45 dakkalık tempolu yürüyüşü de katalım, ortalama 2 saat de onlar tutsun. ki bu yürüyüş seanslarını başka amaçlarla birleştirmek de mümkün. uzaktaki bir markete yürümek, metro çıkışı eve yürümek, otobüsten 2 durak erken inip yürümek, öğle tatilinde yürümek gibi gündelik aktivitelerle kolayca aradan çıkartılabilir bunlar. koca haftada kendimiz için 5 saat ayıramıyorsak, belki bbg’ye asıl bu yüzden hazır değilizdir. fiziksel hamlıktan, miskinlikten veya çekingenlikten değil.

bbg deneme haftası – 5. gün” için 2 yorum

    1. yav evet, çok haklısın, çarem ağaç pozu olabilir. esnemelerde bitirme şeysi yapayım onu, belki faydasını görürüm. en kardiyo hallerimle namaste J başkan!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir