bbg deneme haftası – 3. gün

Kategoriler terli terli

bbg kayla

dün tarif ettiğim ağrılarda olsa olsa %10’luk bir iyileşme ile güne başladım. bugün, plana uymak için muhtelif taklalar atacağım o günlerden biri. bbg arms & abs seansım var ama ancak akşamüstü yapabilicem. zira bugün beyimin doğumgünü. birazdan kendisi için muhteşem bir çilekli panna cotta pişirmek üzere mutfağa giriyorum. sabahtan hazırlamak lazım ki akşama yenecek kıvama gelsin. ayrıca çizgifilmin 3. bölümünü bitirmem gerekiyor bugün. üstüne, sonraki 1o bölümün de sinopsislerini yazıp projeyi yetkili mercilere teslim edicem. gün içinde bir de ne kadar süreceği belirsiz bir müşteri toplantım var. yani tam anlamıyla dokuz ayın çarşambası bir araya gelmiş durumda. şu sakat halimle bunların hepsini kotarabilirsem akşamüstü arms & abs workout’u adeta tadından yenmez bir ödül olacak.

kahvaltı: ufak bir yeşil elma, 2 yumurtadan pırasalı omlet ve bitki çayı

yazının devamını akşama workout sonrası toparlayacağım.

*

öğlen toplantı esnasında: 1 fincan beyaz çay, 2 adet kandil simidi (çünkü: karaköy fırını kandil simidine hayır diyecek bir insan evladı tanımıyorum)

akşam yemeği: limon soslu uskumru konserve, kornişon turşu, avokado salatası

20:30 itibariyle workout’umu yapmış, yemeğimi yemiş durumdayım. arms & abs hareketlerine dün bir göz atmıştım ve pazartesi günkü faciayla kıyaslanamayacak kadar makul gelmişti. tabi makul gelmek başka, makul olmak başka. bugün yaparken gördüm ki, kollar iyi hoş da karnın belli bir bölgesi bende net patatese bağlamış. ayrıntılar gelsin:

1. set

push-ups: tabi ki kayla stili full push-up yapacak halim yok. dizlerimi kırıp çaprazlayarak yaptım, yani yükten yana hafiflettim kendimi. zira benim için 15 push-up şu aşamada anca böyle mümkün. kayla da görse onaylardı bence. sonuçta hiç yapamamaktansa yapabildiğim formatta yapmak daha anlamlı.

medicine ball squat & press: bu bence kolay bir hareket. 5 dakkalık ısınmadan sonra bacaklarım çalışır hale geldiğinden sıkıntısız yaptım 15 kere.

lay down push-ups: bu da ok. sonlara doğru omuzlar ve bileklerde sıkıntı başlıyor ama bir şekilde tamamladım.

tricep dips: benim için bu hareketin kendisi zor değil, ama bileklerime binen yüke tahammül etmek zor. sonrasında bileklerimi ters yönde tutarak rahatlatmaya çalıştım.

2. set

mountain climbers: valla ağır ağır da olsa 40 tekrarı yapmayı başardım. ulan acaba yanlış mı yaptım sorusu geldi aklıma.

ab bikes: işte facianın başladığı an. o bacakları 30 derece eğimle yukarda tutup da bir sağa bir sola meylederek gövdeyi kaldırmak? yoo dostum yoo, o gövde kalkmadı. kalkamadı. matta yattığım yerde acı çekmek ve gülmek arası bir noktada kaldım. zinhar kalkamıyorum bu harekete! baktım ilerleme kaydetmek bir opsiyon değil, bir sonrakine geçtim hemen.

sit ups with twist: vefakat bu da pek verimli olamadı. bbg 30 tane buyurmuş ama ben ancak 5 tane filan yapabildim. zaten bir öncekini beceremeyen insan bunu nasıl becersin allahsız kayla? hayır biri ayaklarımdan tutup beni sabitlese yapıcam ama evde tek başınayım. ayaklarımı komodinin altına sıkıştırmaya çalıştım, bu kez de bileklerim çok acıdı. baktım bunu da beceremiyorum, tıpış tıpış bir sonraki harekete geçtim.

straight leg sit ups: hah, tam benlik bir hareket. önceki 2 harekete hakkını veremeyerek kazandığım zamanı bu hareketle doldurdum. 15 tane yapılacaktı ama 7 dakkam doluncaya kadar ben 20’yi gördüm. demek ki karnın işime gelen bir tarafını çalıştırıyormuş bu hareket.

3. set

bütün hareketleri yaptım, içim salakça bir umutla doldu.

4. set

2. sette sakata gelen ab bikes’ı bu kez lapacı formatta, yani bacaklarımı havada değil yerde tutarak yaptım. her seferinde bir bacağımı kaldırdım. bu şekilde rahatça 40 tekrarı yapabildim. biliyorum tam olmadı ama hiç olmamasından iyidir diye düşündüm. mantığım böyle işliyor kayla, sorry.

’30 tane yapınız’ buyurdukları sit ups with twist ise kabusum olmaya devam etti. baktım yine olmuyor, paşa paşa son harekete uzadım. hakkını vere vere onu yaptım.

zamanım dolunca esnemelere geçtim. her hareketin içinde 5 nefes dura dura bedenimi güzelce esnettim. 2 gündür sızlayan bacaklarımın bu workout’la kısmen açıldığını görmek gözlerimi yaşarttı…

özet

bbg’nin bu raundu şu bahsettiğim 2 hareket dışında kolay sayılır. tabi kime göre neye göre? kollarım biraz daha güçlü olduğundan belki bana kolay geldi. bacakları daha güçlü birine pazartesi günkü antrenman daha kolay gelebilir – sanmıyorum ama olur olur, ne bileyim. denemeden bilinmiyor fit kardeşlerim. yarın liss günü, yani 45 dakka tempolu yürüyüş. başımla bir. ama bakalım yarın sabah ne hallerde uyanıcam?

2. workout’u tamamlamış biri olarak en önemli tavsiyem, bbg’ye başladığınız haftaya sosyal aktivite, hele hele de danslı manslı bir şeyler koymayın. oturup kalkamaz halinizle maymun olmayın. acılarınızla baş başa kalıverin bi süre. geçecek.

kayla bbg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir