bbg deneme haftası – 2. gün

Kategoriler terli terli

bbg

uykulardan uyanmaz olaydım sevgili dostlar. sanki bütün bacaklarımı ve popomu ütü tahtasıyla dövmüşler gibi bir hisle güne merhaba dedim. hoş değildi. üstelik bu hislerde gün içinde hiçbir olumlu değişiklik olmadı. yani belki daha kötüye gitmişimdir. ama katiyen daha iyiye gitmedim. sandalyeye oturmak, merdiven inmek ve çıkmak, yere düşen sebze bıçağını almak için eğilmek gibi en basit, en sıradan hareketler birer fitness challenge’dı benim için. bu satırları yazmaktayken de bu korkunç hal devam ediyor.

sabah kayla dayağımın şokuyla uyanıp beynime isyan sinyalleri gidemeden giyindim ve günün kayla aktivitesi olan 45 dakkalık tempolu yürüyüşüme çıktım (liss). zaten marketten alacaklarım vardı, tarabya’dan yeniköy’e yürüdüm, alışverişimi yapıp döndüm. iphone sağlık aplikasyonuna göre 3,9 km’ymiş. aşırı hızlı yürümedim. zira: yürüyemedim. en ceset halim bile ortalama bir canlıdan hızlı yürür, yine de mesela koşmak filan büyük fantaziydi. anca yürüdüm işte.

öğlen yine tek yumurtadan tereyağlı omlet, 3 ince dilim kızarmış hellim peyniri ve detoks çayımla kahvaltımı ettim. biraz kendime gelir gibi olduğumda iris’i dolaştırma saatim gelmişti. resmen ağlayarak hazırlandım. en çok da köpeğe tasmasını takmak için eğilememek koydu canlar… ben dizlerimi bükerken ciyaklayınca hayvan korktu garip. beton dökülmüş hissi veren bacaklarımla yokuş çıkıp yokuş indim, çiş-kaka turumuzu tamamladım. insanlık için küçük, benim için büyük bir başarı.

oturduğunuzda acı hafifleyip geçiyor. ama sonra bir anda ayağa kalkmak istediğinizde, istemeyin daha iyi. oturun bütün gün. yarının workout programına baktım: abs & arms. hmm… bugün zaten belden aşağım tutmuyor, yarın belden yukarısı da iptal olacak herhalde. cuma günkü full body workout’u nasıl yapacağım acaba? daha 3 gün var ama şu anki halime bakınca umutlanamıyorum.

bu arada bir kaplumbağa hızıyla akşam yemeğimi hazırladım. fıstık ezmesi, soya sosu ve kremalı ince tavuk göğüs, dünden kalan 3 kaşık yasemin pilavı ve narlı avokado salatası. en geç 19:30’da yemeyi planlıyorum. sonra da daha fazla hareket edemediğim için yatağıma çökücem sanırım. sızlayan bacaklarımla iç dünyama çekilip fitness kavramını sorgulayacağım.

bbg

bbg deneme haftası – 2. gün” için 2 yorum

  1. Ege Hocam

    Bu son yazıyı şahsen kahkahalarla ve sinsi bir gülüşle okudum. Bacım dayan. Birkaç hafta sonra ilk haftanın antrenman planlarını nasıl da basit yaptığını, bedeninde oluşan dayanıklılık ve gücü görüp şaşıracaksın. Tartışmasız, scientifically approved bu egzersizler fitness dünyasının bence son yıllarda yapmış olduğu dahiyane buluşları =)

    1. dicle hojaaam! gül valla, bu hallerime anca gülünür zaten 🙂 ara verip de spora yeniden başlayınca oluşan tüm bu ağrılar, biliyorum mızmızlanıyorum ama, bir yandan da hoşuma gidiyor. (bkz. mazoşist olmak) hakkaten sağlam bir şeyler yapıyorum ki bu kadar yamuluyorum diyorum kendi kendime. durmak yok hocam, yola devam!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir