bbg – 9. hafta raporu

Kategoriler terli terli

”biz bbg kızlarıyla aramızda en kazık hafta 9. hafta diye şakalaşırız eki eki” yazmış kayla instagram hesabında. bu şakayı hiç anlamadım. çünkü sanırım 9. hafta yapabilene zor. benim gibi, özellikle de leg day’i doğru düzgün yapamayana, her hareketin kolay versiyonuna kaçana, evdeki imkanlarla spor yaptığı için alet-edevat eksikliği çekene hiç de zor değil. koy sanat kitaplarını üst üste, al sana step tahtası. çek plastik ikea kutuyu, al sana mini bench. yere uzanıp kalorifer borusuna yapış, gelsin güya bench üstünde bacak kaldırma hareketi. tabi ebat ve yükseklikler tutmadığından her şey biraz eksik, her hareketin boynu bükük… şaka şaka, bal gibi de oluyor ama düşmemeye, sakatlanmamaya dikkat etmek lazım.

bu haftadan itibaren resistance training’lerde bir değişiklik var: legs / abs&arms / full body yerine, artık haftanın workout günlerini legs / arms / abs diye bölüyor. bana uyar. legs ve arms günlerinde burpee yapmaktan (aslında birkaç başka hareket yerine, lojistik sıkıntılar sebebiyle ben hep burpee yaptım. jump burpee yapıp çamaşır kurutma teline yapışmak istemiyordum filan.) kollarım acıdı. abs gününde ise karnımın her bir noktasını itinayla sızlattı çemçük kayla. dura dura, saydıra saydıra yaptım bitirdim.

veee gelelim asıl güzel habere: karnımda mini mini bir baby abs çizgisi gördüm canlar! gerçekten mini. hatta prematüre. ama gördüm. bu görüntüyü 48 saat süren halaylar ve yemeklerle kutladığım için artık sanırım göremeyeceğim. ama olsun. bbg yolundaki en yüksek idealim ”pilatesçi karnı” idi. çünkü benim için 6 büyük parça baklava sadece fıstıklıysa ve tabaktaysa güzel. en son isteğim de hayatımı sadece spora adamış gibi görünmek. göbeğin 2 yanındaki o nefis ”)(” gamzelerini görsem yeterince fit ve sportmen hissedicem kendimi. yani amaç pilatesçi karnına ulaşıp onu korumak. en azından şimdilik beklentim bu. o zaman gelsin 10. hafta. fite fite!

bbg – 9. hafta raporu” için 9 yorum

 1. Hell yeah!
  Determination! Yemekten vazgeçmek benim için sorun değil. Ama avokadoyu terk etmek zorundayım.
  Götüm büyüdü, şeklen avokado oldum.

  1. valla bu döneme dek benim için de sorun değildi ama hayatımın en yemeğe düşkün fazından filan geçiyorum galiba. çözemedim. bacım avokadonun suçu mu yaa, emin misin? başka şeyler sorumlu olmasın götsel gidişattan?

   1. Coach potato olmam disinda hmmm
    dikili’de cikip yururdum. Hayatimda hareket eksik. Is yerinde o toplantidan buna hareket cok az.
    Ama gotum guzel hala yav.
    Ben ergenken oldugu gibi pinpon topu gibi olsun tekrar istiyorum.
    O gotte ne kadar ekmek, ne kadar bitter cikulata, ne kadar emek var bilemezsin :))
    Bu kadar enerji harcayinca beden daha fazlasini yemek istiyor olabilir.
    Metabolizma icin iki yesil cay bir tarcin stick yeter, dert etme sakin. Ye gitsin.
    O baby abs de uc vermis artik, calismayi birakmadan buyuteceginden eminim!

    1. ah aynısını düşündüm bugün: benim de hayatımda hareket eksik – ki 3 dakka kıçının üstünde oturamayan bi tip olduğum halde. daha naapayım bilemiyorum. zumba’ya hevesleniyorum kaç zamandır. tangoyu da yeniden gündeme almam lazım. zımzımzım.
     bacım ne güzel moral vermişsin, pek tatlısın. hemen demliyorum yeşil çayımı! sana da aktivitesel yeni keşifler ve deneyler diliyorum. en bi pinpon topu popolar bizim olsun.

 2. tebrikler. çalışan kazanır, baklavası tatlanır 🙂 benim karnımda da kocaman bir doğum günü pastası belirdi 🙂

  1. aa doğumgünün müydü?? o zaman doğumgünü pastasının karında durması en doğrusu =) tebrikler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir