bbg – 8. hafta raporu

Kategoriler terli terli
bbg

bbg yolunda 2 ay geride kaldı fitnazlar. 8. haftayı sosyal kelebek olarak geçirdim ve görüştüğüm herkes gözlerini pörtleterek ‘ohaa ne kadar zayıflamışsın!’ dedi. bir yandan haklılar, 2 ayda nasıl olduysa bütün pantolonlarım bol gelmeye başladı. ama dün tartıldım, daş gibi 55 kiloyum. yani tartılara sorarsanız zayıflamak bir yana kilo almış dahi olabilirim. olabilirim diyorum çünkü bbg’ye başlarken tartılmak aklıma gelmemişti. zaten yorumlar da aynı yöne işaret ediyor: kiloya takılmamak lazım. aynı kiloda kalarak dal gibi incelmek mümkün.

gelelim haftanın incilerine… leg day diye ağlaya ağlaya hepinizi bbg’den soğuttuğumun farkındayım. ama gerçekten leg day diye bir fenomen var ve haftanın en lanet günü. onu atlattıktan sonra gerisi cidden yalan. bbg’ye başlarken şu şekilde motivasyon bulabilirsiniz: haftada 1 gün egzersizden ölücem ama kalan 6 gün ok. çünkü bence böyle. leg day kadar üşendiğim başka gün yok. ama bittiğinde atomu parçalamış olmanın zaferini hissettiren başka bir gün de yok. derdimi en iyi çelik anlatır: gitsem gidemem kalsam kalamam = leg day.

bu hafta da böyle oldu. salı leg day, perşembe abs&arms, cumartesi full body. cuma günü havayı güzel görünce sahilde hiit koşuya çıktım. vay arkadaş, sen misin çıkan, anammm ağladı. göteborg’da o 21 km’yi nasıl koşmuşum? tarabya’dan kireçburnu’na 1 dakka koş 1 dakka yürü yöntemiyle gidene kadar gözümden yaş geldi, popom yandı, bacaklarım isyan çıkardı resmen. bir yandan da bittiğinde bünyeden el ele vererek adrenalin, endorfin, serotonin filan fışkırdı tabi. demek ki neymiş, hiit koşuların vakti gelmiş. bundan sonra haftada 1 kez bile olsa hiit koşuyu programıma ekliyorum. resistance training’den (yani leg, abs&arms, full body’den) geriye kalan günlerden birinde koşulacak.

haftanın beslenme karnesi ise yine pekiyi değildi. hafta içi, sabah ve öğlen sağlık topçiği gibiyim, güne mükemmel başlıyorum da, akşama doğru olaylar olaylar. hele cumartesi-pazar sayısız saçmalık yedim. günün sonunda beni kurtaran saçmalığı fazla yiyemiyor olmam olabilir. yani porsiyon kontrolü konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, bu beyanımdan gaza gelip pizzaya böreğe vermeyin kendinizi. abartmayın, her şeyden yiyin. aklınızda durup gözünüzü karartacağına, az da olsa bir an önce midenize girip hazmolsun.

bu haftayla birlikte bbg’de son aya girmiş bulunuyorum. şu son 2 hafta etkileriyle hakkaten şaşırttı beni. bakalım bu ay neler olacak. zıplayıp görüciiiz. cümlemize fitlikler dilerim.

bbg değişim

bbg – 8. hafta raporu” için 7 yorum

  1. mart sonunda 12 week challenge bitiyor. 3 nisan’dan itibaren bu bbg 1’i yeniden yapıcam ben. gel beraber başlayalım!

  1. hoşgeldin! kayla itsines’ın bbg programını yapıyorum. instagram’a kayla itsines yazarsan epey bilgi var. ama özetle haftada 3 gün 28 dakikalık yoğun antrenmanlardan oluşuyor. toplam 12 hafta. sonra aynı antrenman serisini istediğin kadar tekrarlayabilir veya bir üst seviyeye geçebilirsin.

 1. Şöyle hissediyorum. Örneğin sen bedenine böyle güzellikler yaptıkça, bedenin evcil hayvanın gibi ne dersen harfiyen yapıyor. Güzelleşmeler, zayıflamalar, fitleşmeler. Ama kötü gıdayı ittirince bedene, bi üzülüyorum bi vicdan yapıyorum. Ya yazık ben ona ne desem yapıyor ama ben ona çelme takıyorum gibisinden : ))
  hagdhdghadg 😀

  Bayıldım yine hafta raporuna.

  1. ne güzel bir tespit… senin anne olman boşuna değilmiş kahve’cim, bende o vicdandan eser yok. bugün severim yarın tepem atar dövebilirim tarzı çok çelmeli bir duygusal yapım var. kendime de bol bol çelme takıyorum ama hafızam gidik olduğundan çabuk affediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir