bbg – 4. hafta raporu

Kategoriler terli terli

bbg

neredeyse bu raporu unutuyordum fitcanlar! bbg yolunda bugün itibariyle 5. haftaya başlamış bulunuyorum. henüz leg-day’in muhtemelen ebemi zikecek olan workout’unu yapmadım ama önümde maalesef herhangi bir engel yok, 2 saate terdeyiz.

peki 4. hafta nasıl geçti? 3 standart resistance workout’un yanı sıra 2 adet liss ve hatta 1 adet de hiit koşu seansı yaptım. pazar günü ise komple serdim. shake&shack’ten hamburger yedim, üstüne sinemada patlak mısıra abanıp yarım galon kola içtim. pişman değilim. zaten sanırım tam da bu sebeple gözle görünür bir sonuç alamıyorum! nasıl olsa workout’larımı harfiyen uyguluyorum diye önüme çıkan pis tekliflere pek direnmiyorum. hafta içi sağlıklı beslensem bile cumartesi ve pazar ergen beslenmesine bağlıyorum. neyse, şu anda elimden bu kadarı geliyor ve hayatımdan memnunum. çünkü alttan alta gelişmekte olan kasları ve gücümün her hafta daha çok arttığını fark edebiliyorum. hedefim kilo vermek değil sıkılaşmak. dolayısıyla tartıdan öğreneceğim bir şey yok. pantolonlar ise asla yalan söylemiyor dostlar. doğru yolda ilerlemeye devam.

bu haftanın en zor kısmı, hasta olmasaydım 2. defa yapmış olacağım egzersiz serisini (2. ve 4. hafta) ilk defa yapmaktı. leg day daha ne kadar zor olabilir diye düşünürken kapağın allahını yedim. yine ağlamaklı olduğum bir seriydi. neyse ki bitti. darısı daha beterlerinin başına. bu hafta abs&arms’da doz yükselmişti. yine zorun kolayı gün cuma – full body oldu. diğerlerinde ufak-tefek değişiklikler şart. 12 tekrarlık bir seti tam bitiremiyorum diye bedbaht olmaktansa 10 veya 8 tekrar yapmayı hedeflemek işe yarıyor mesela. şu geldiğim noktada en büyük tesellim artık hiç ara vermeden 10 burpee yapabilmek. 4 haftada bu olduysa 4 ayda neler olmaz sevgili spor dostları. umudumuzu yitirmeyelim ve devam edelim.

bbg

bbg – 4. hafta raporu” için 5 yorum

 1. ha ha ha
  outsource the workout

  Ay keşke…
  ben hiç bişi yapmıyorum. yürümeyi bile bıraktım. evin içinde bile chopsticklerle cips yiyorum. ellerimi yıkamaya kalkmayayım diye.

  çok enerji istemese ve ev büyük olsa scooter bile kullanırım.

  1. ben yapabiliyorsam herkes yapabilir eren’cim, sen yeter ki başlayacak ol, tavsiyelerimle daima yanındayım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir