bbg – 3. hafta raporu

Kategoriler terli terli

değerli fit kardeşlerim, bugün itibariyle bbg yolunda 3. haftayı devirmiş bulunuyorum. pazartesi günkü kabus legs workout’undan sonra ilk haftanın acılarını copy-paste edicem diye korkuyordum. ama neyse ki bbg’siz geçen 10 günün faturası umduğum kadar ağır olmadı. sanırım 2 haftada bile vücut gidişatı kabullenmiş.

sürekli aynı haftayı başa sardığımdan dolayı birtakım gözlemlerim olacak: en boktan gün legs day… yani pazartesi. insana yaşamı sorgulatıyor. şuracıkta öleyim gideyim ama bu işkenceyi daha fazla çekmeyeyim dedirtiyor. çarşamba abs&arms günü, adı üstünde karın ve kollar. bu workout bana yeniden yaşama sevinci ve fitness inancı aşılaması bakımından önemli. çünkü bütün hareketleri yapabiliyorum. (sanırım güçsüz tarafım bacaklar.) bir de bu çarşamba workout’u genellikle matta geçiyor, hoplama zıplama yok, ne kadar yorulsanız da uzanmış filan oluyorsunuz. cuma günkü full-body workout’un tesellisi ise hem cuma günü olmasından kaynaklı genel bir neşe haliyle, hem de haftanın diğer workout’larını yapıp buraya gelebilmiş olmanın gazıyla icra edilmesi. ayrıca bütün bedeni çalıştırdığı için hiçbir bölgeye aşırı yüklenmiyor. mesela abs&arms günü el bileklerimi epey zorladığından her molada bileklerimi ters çevirip esnetmem gerekiyor. yoksa acımız büyük. legs günü zaten başlı başına sıkıntı ve nefes darlığı. ama cuma workout’u hiçbir acı fazla derinleşemeden bitiyor.

işte böyle teselliler teselliler. bedenen bir değişim farkettin mi diye sorarsanız, şimdilik sadece kaslarımın her hafta biraz daha güç kazandığımı hissediyorum. öte yandan abs are made in the kitchen demişler. yani sırf bbg’ye bel bağlamakla iş bitmiyor. yiyip içtiklerimize de dikkat etmek gerekiyor. bu ikisi bir araya gelir ve uzuuuun süre takılırsa o ilişkiden baklavalar doğabilir. benim gözüm baklavada değil, yeter ki börek olmayak. o zaman haydi 4. haftaya!

bbg – 3. hafta raporu” için 6 yorum

 1. Unutuyorum hep sormayi. Before – After yapacak misin?
  Yapmazsan Kayla darilir, ben soyliyim 😀

  Ben 7 dakikalik seyi yapamiyorum tembellikten. Ama yogun spor yaptigini dusunmek bile kas yapiyormus mehehehe

  1. valla kayda değer bi after’ım olursa yaparım tabi. ama o fotoyu instagram’a yükleyip kayla’nın dötünün kılıyık muhabbetine bağlayacağımı sanmıyorum. burda takılmaya devam.
   ben her hafta başında takvime işaretliyorum hangi gün ne yapılacak diye. programa alıyorum yani. o zaman disiplinli olmak kolaylaşıyor. takvim yöntemi, tavsiye ederim =)

   1. Haftada 3 yapsam simdilik yeter sanki.
    Martta arttirayim. Takvim yontemine baslayayim. Mari cogzel bir ajanda hediye etmisti, ofisten getireyim.
    Anlastik!

 2. Hala devam diyorsun bravo sana. Benim maymun iştahım ya ilk ya ikinci haftada kabarırdı 🙂 hele hastalık sonrası kesin bırakırdım. Karın kaslarında gelişme var mı?

  1. deniz’cim, hastalık 2 kat zor geldi, çünkü bbg’mi yapamıyorum diye de ayrıca sinir oldum yattığım yerden, o derece kaptırmışım yani. bu tip rutinlere kolay giriyorum, 3 ay 6 ay 9 ay filan devam edebiliyorum. ama bakalım 9 ayı aşabilecek miyim mesela? benim endişelerim daha uzun vadeli yani.
   karın kasları altta mutlaka gelişiyordur da üstte göbüş var, manzarayı kapatıyor =D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir