bbg – 16. hafta raporu

Kategoriler terli terli

1 mayıs’ın pazartesi’ye denk gelmesi bütün devrelerimi yaktı. 3 gün sürmüş pazar kafasından ayılmaya çalışıyorum hala. bu arada bbg raporum kaynamış. aslen bbg’nin kendisi de geçen hafta epey sakata geldi. sosyal kelebek modunda o kafeden bu kafeye, o arkadaştan bu arkadaşa sürekli dışardaydım. pazartesi günkü legs antrenmanından sonra tee cuma günü abs&arms yapabildim. full body tamamen yalan oldu. koşu söz konusu bile olamadı. bu da böyle bir haftaydı.

ama bu türden half ass haftaların güzel bir tarafı var, bir sonraki hafta genellikle acayip disiplinli olma motivasyonu veriyor. ben de haftaya başka hiçbir konuda olmasa da spor ve beslenme anlamında çakı gibi başladım. pazartesi günkü leg workout’tan beri popom sızlıyor. artık ağırlıklı lunge’ları çatır çatır yapar olmuşum. bakmayın zor bir hareket değil aslında. da bendeki ağırlıklar 1,5 kiloluk pembiş hanımkız ağırlığı değil. 4’er kiloluk tosunlar. (4 kiloya tosun dediğimi duyan body building’ciler yarıldı şu an.)

ağırlık demişken, gördüğünüz gibi hafif ağırlıklara inanmıyorum canlar. hatta epey tırt ve anlamsız buluyorum. gücünüzü arttırmak istiyorsanız ağırlığın hakkını vermek ve kasları zorlamak gerekiyor. hafif kaldırıyor zira arnold olmaktan korkuyorsanız, sakın korkmayın. o iş öyle fazladan 2-3 kilo kaldırmakla olmuyor. bi dolu yan ürün, katkı maddesi, kimyasalla oluyor. süt şişesinden hallice dambıllar ancak ömrünüz boyunca hiç spor yapmamış ve hatta tek bir market torbası bile taşımamış biriyseniz bir başlangıç noktası olabilir. ama o hanımkızın da burda ne işi olsun zaten. beni değil kardaşyanları takip ediyodur.

bu ufak çimdikten sonra artık dağılabiliriz.

yours fitly,

japon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir