bbg – 13. hafta raporu

Kategoriler terli terli

bbg 1’e baştan başlamak ve ilk haftayı tamamlamak bende bir tür aydınlanma yarattı: demek bütün hareketleri yapabilmek böyle bir şeymiiiiş dedim kendime kendime. şınavları -çok fazla aşağıya inemeden de olsa- normal pozisyonda yapabilmeye başlamışım. walking lunge’lar anamı ağlatsa da 24 kere tekrar edebilir olmuşum. hele squat’lar çocuk oyuncağı olmuş. o beni defalarca heder eden leg day’den sonra bu hafta en ufak bir yamulma yaşamadım. ilk turdaki sefaletimden eser yok şimdi.

sadece 3 ayda böyle bir fark görebilmek çok ilginç ve kesinlikle umut verici. bbg’nin ilk haftalarında kendimi nasıl da beceriksiz ve güçsüz hissettiğimi hatırlıyorum da, sırf bunun ne kadar çabuk değişebileceğini fark etmek için bile bu programa başlamaya değer bence. tabi ki yine terliyorum, ve hareketleri hakkıyla yapabildiğim için mutlu olmakla birlikte küfürlerimi hak edecek bir şeyler mutlaka oluyor.

bu hafta 3 adet rutin resistance workout’umun yanı sıra her allahın günü 10.000+ adım attım. yetmedi, pazar akşamüstü sahilde 1,5 saate yakın yürüdüm. bu yürüyüşün ortasına 20 saniye depar 10 saniye yürüyüş şeklinde 8 tekrardan oluşan bir de hiit koşu ekledim. dicle’yle pizza ziyafeti çekip şarapları yuvarladığımız cumartesi akşamı dışında gayet de sağlıklı beslendim. balık-salata, tavuk-salata, köfte-salata, omlet-salata… valla daha ne olsun? bu arada hızla kararan 3 gariban muzu değerlendirme projem kapsamında banana bread yaptım. hemi de gluten-free. şu tarifi uyguladım, inanılmaz lezzetli oldu, tavsiye ederim. maple syrup ne bee diyenler bal veya pekmez kullanabilir.

bu arada kayla ile olan ilişkimi app’e taşıdığımı da yazayım. ‘sweat with kayla’ olarak geçen bbg app’ini aylık 59 tl karşılığında yükleyebiliyorsunuz. her ay kartınızdan otomatik çekiyorlar. pdf’ten farklı olarak app hareketleri videolarla gösteriyor, zaman ayarını kendi yapıyor. günde 5-6 öğün yiyebilen biri olmadığımdan ben pek takılmıyorum, ama meraklısına günlük menü önerileri ve tarifler de içeriyor. en güzel tarafı her workout’tan sonra gelen cooldown yani esnemeler kısmı bence. böylece kafanıza göre değil, o gün çalıştığınız kısımlara göre esniyorsunuz. herhangi bir spor salonu üyeliğine kıyasla 59 tl bana makul göründü. ama size çok gelirse pdf’ten devam edin, pek bir kaybınız olmayacaktır.

2. haftaya hazırım kayla, getir gelsin!

bbg – 13. hafta raporu” için 4 yorum

  1. Bravo Ege’cim, sadece hareketleri tam yapabiliyor olmak bile büyük bir tatmin hissi veriyordur eminim, bazen toplu halde yapılan sporlarda yanındakine bakıp da “ben niye yapamıyorum yaa” demek sinir bozucu oluyor çünkü:)) harikasın, merakla bekliyoruz gelişmeleri, sevgiler:)

    1. ‘toplu yapılan sporlar ve yanımızdaki kişi’ başlı başına bir psikoloji tezi konusu bence eren’cim, doğru yerden girmişsin! bbg 1’de yan taraftaki gıcık örnek öğrenci statüsüne girmiş bulunuyorum. ama burdaki en önemli mesaj: hepimizin o statüye 3 ay mesafede olduğunu anlamış olmam =)

  2. Bbg performansını hayranlık ve ne yalan söyleyeyim akabinde birazda imrenerek izliyorum. Ama aklımın bir köşesinde Gaziantep ‘e gittiğin ve bir gezi yazısı yazacağın bilgisi kalmış. ( acaba neden 🙂 Direkt konuya giriyorum Antep ve civarına gideceğim. Bloglarda gözlerimi kör edip bir gezi rotası hazırlıyorum ama senin yazını da ayrı bir merakla bekliyorum. Mutlaka değişik bir şeyler olacak gibi geliyor.Sen yazsan bizde okusak 🙂
    Sevgiler

    1. öyle bir yazı yazacağımı ben bile unutmuştum berrin, hatırlattığın için sağol! ilk fırsatta yazacağım. bu arada kaç günlüğüne gidiyorsun bilemiyorum ama biz sadece 3 gün kaldık. sen şimdiden diğer önerileri derle istersen, benimkiler ekstra olsun. zaten yeme-içme mekanları hep ortak 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir