avokado+nar+maydanoz

Kategoriler iştah açıcılar

haftasonu hamaratlıktan yıkıldım. evde açılmadık çekmece, silinmedik köşe kalmadı. son noktayı ise, pazar akşamı tülin’in müthiş tarifini hayata geçirerek koydum. ıtır’a şifa olsun diye hazırlayıp avokadoları löp löp yutturduğu bu salata gece rüyalarıma giriyordu kaç zamandır.

avokado+salatas%C4%B1.JPG
aslında her şey cumartesi günü başladı. sevgili komşularım aslı’yla richard “namlı’ya organik yumurta gelmiş” dediler. ada şartlarında önemli bir haber! bunu bahane edip alışverişe gittim. baktım namlı’ya sadece organik yumurta değil, avokado bile gelmiş. körün istediği bir göz, allah verdi iki göz durumları yani. 1 hafta önce bu salatayı yapıcam diye nar almıştım. hatta yine aynı amaçla aldığım maydanozlar avokadoyu beklerken can verdiydi. kaptım yine bir demet maydanoz, bir de 3’lü avokado paketi, hemen eve yollandım. pazar akşamı da sanatımı konuşturdum – daha doğrusu tülin’in sanatından kopyamı çektim:

3 küçük avokado
1 demet maydanoz
1 nar
2 limon
sızma zeytinyağı

ben bulduğum kadarıyla (3 avokado ve 1 narla) yaptım, siz keyfinize göre modifiye edebilirsiniz. avokadoların beklemiş ve yumuşamış olması gerekiyor tabi. ortadan kesip çekirdeğini atın. kaşıkla içini çıkarıp küçük küçük doğrayın, ki zaten yumuşak bir şey. narı ayıklayın ve maydanozları ince ince doğrayın. sonra hepsini büyük bir salata kasesinde karıştırın. 2 limonun suyunu ve dilediğiniz kadar zeytinyağını da eklediniz mi bu iş tamam. dünyanın en lezzetli, en şifalı salatasını yaptınız, ellerinize sağlık 🙂

avokado+nar+maydanoz” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir