ateist & komünist

Kategoriler insanlar

bu sabahki vapur yolculuğumu uzun zamandır karşılaşmadığım bir başka ada komşumla yaptım. ki kendisi başlıkta bütün detayıyla tarif edilmiş durumda aslında. bu 2 majör özelliğine de lafım yok, ne diyebilirim. ama bu 2’sinin kombinlendiği durumların yanında promosyon olarak verilen diğer özellikler hep mi tekrar eder! sürekli memnuniyetsizlik, sürekli eleştiri ve bunları ortaya koymak için sürekli çene. beynim zikildi. anladım ki bir dine bir allaha inanmak bu insanların nezdinde gasp ve cinayetle başa baş gidiyor. öyle bir tehdit unsuru, öyle bir şuursuzluk. onlar sadece davalarına inanıyor sanırım. bir de tabi insan aklına. ne akılmış o akıl, her şeyden büyük, her şeye kadir. ona bir yanıt vermemi çok istedi. neden allahsız büyütülüp 30 yaşından sonra inanacak bir şeylerin peşine düştüğümü açıklayayım istedi. ama baktım sırf daha iyi karşı çıkabilmek için sözcüklerimin peşini kovalıyor, baktım ne söylesem inanmayacak, konuyu değiştirdim, havalar da soğudu dedim. hiçbir şeye inanmayıp da şu 3 günlük dünyada sizin gibi katı, memnuniyetsiz ve dırdırcı olmak istemiyorum demek yemedi.

sana ne be komşu, isteyen istediğine inansın. kafasına da ister türban taksın, ister çiçek taksın. öteki’ne yaşam alanı tanımak yerine, onu sürekli tehdit olarak algılayan bir insan, hadi ateist neyse de, komünistim deyince komik oluyor yahu!

ateist & komünist” için 4 yorum

  1. ya sen gazete de felan yazsan ya millon adet meşum köşe yazarımız harıl harıl saçmalarken sanal ortamda harikalar yaratmayı neden seçiyosun senin tıynetine ihtiyacı olan yaratıklar var bu dünyada eyyamcılara pabuç bırakıp şu sayfaya sıkışma lütfen!

  2. adsız, teşekkürler. ama tahmin edersin ki gazeteler peşimde koşmuyor bana köşe vermek için! yoksa benim işim yazmak zaten. nerde olsa yazarım.

  3. Onaylanma delisi bir grup var, o en şahane ideolojiyi takip ediyor ve herkes onaylamak zorunda bunu. Hem kendinden çok emin, hem de onay almak için ölüp bitiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir