abla naaptın

Kategoriler ontolojik

geçen öğlen yemek yerken yanımda oturan kadınların sohbetine kulak misafiri oldum – misafirliklerin en mahremi ve en ilginci olabilir mi bu durum? yaşları herhalde 25-40 arasında değişen 5 kadın, mesai arası yemeğe gelmişler. konu aşktan, evlenmekten açıldı. içlerinden en genç ve bekar olanı aşk evliliğini savunadursun en büyük ve bekar olanı aşkın geçici olarak insan beynini sakatlayan bir şey olduğunu söyledi ve “bu saatten sonra” aşk istemediği için mantık evliliği yapmanın mantıklılığını savundu. diğer bir kadın neşeyle itiraz etti, “niye öyle diyorsun?” dedi “hayatta her şey mümkün. aşk insanı her yaşta bulabilir.” evli ve çocuklu olan 2 kadın ise severek olsa da yana yakıla aşık olmadan evlendiklerini, zaten de bir ömrün öyle geçemeyeceğini söylediler. erkeğin arkadaş olmasını bileni makbuldü. aşk istemeyen abla bu beyana katıldı, evet evet, çok iyi arkadaş olduğun, iyi geçindiğin adamla evlenmek lazımdı. bu sırada ben yemeğimi bitirip supangle istedim. o kadar kadın bir olunca masanın ilgisi kaçınılmaz olarak önüme gelen tatlıya kaydı. miss mantık evliliği “ben tatlı yemiyorum” dedi diğerlerine hemen, kilo alıyormuş. göz ucuyla baktım, hiç de şişman değildi oysa. supanglemi yerken, kendine aşkı ve tatlıyı yasaklayan bu kadını iki omzundan şiddetle sarsıp “abla naaptın!” derken hayal ettim kendimi. hatta bunu yapmayı o derece istedim ki tansiyonum filan yükseldi, cidden söyleyecektim. sonra ne olduysa oldu, içimdeki ak sakallı dede önüme geçti, “bırak nasıl isterse öyle yapsın, kimseyi değiştiremezsin” dedi. ben de masadan kalkarken kadınlara gülümseyip süklüm püklüm “afiyet olsun” dedim sadece. ama abla bu sözüm sanaydı aslında.

abla naaptın” için 1 yorum

  1. hayata hep kaygılıyız yahu. şu kadınları anlatırken o geldi aklıma. hep başkaları ne der, ne düşünür diye kaygılanarak tanıtıyoruz kendimizi.

    ben eminim, o ablalar ayaklarını yerden kesecek bir aşka hayır diyecek güçte degiller…sadece öyle olmaya çalışıyorlar. veya öyle görünmeye 🙂 aşk hayatın dolaşım sistemi yahu, yaşayan ölü olunur aşk olmadan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir