new york bavulu

Kategoriler simple living, style

minimalist bavul

kaç zamandır bavul raporu vericem, her seferinde seyahat öncesi yoğunluğa kurban gidiyor, son dakkada bavulumu yapıp havaalanına koşturuyorum. yoğunluk açısından durum yine farklı değil ama bu kez hızlı davrandım, 2 gün önceden giyeceklerimi hazırladım. işte japonkedi’nin 8 günlük new york seyahati bavulu:

 • 2 adet pantolon: açık mavi denim ve lacivert pamuklu pantolon
 • 5 adet tişört: 1 uzun 1 kısa kollu çizgili tişört, 1 beyaz, 1 krem tişört, 1 gri tank top
 • 1 adet uzun kollu pamuklu gömlek
 • 1 adet ince krem rengi kazak
 • 1 çift pijama
 • 1 adet yeşil utility ceket
 • 1 fular
 • 1 çift converse
 • beyaz bez torbada iç çamaşırları: 8 parça
 • kenya duty free yazan bez torbada bakım malzemeleri: mini boy lens solüsyonu, lens kabı, cilt temizleme sabunu, nemlendirici krem, roll-on deodorant, maskara, kaş kalemi, diş fırçası, mini diş macunu, duş lifi, mini boy şampuan, mini kağıt törpü, mini boy krem parfüm

bakim-malzemeleri

aslında 5 tişört fazla bile gelebilir. ama havalar oynak. gri tank top, çizgili tişörtlerin altına giyilerek hem hoş hem koruyucu bir katman olmak üzere dahil edildi mesela. hava çok sıcak olursa tek başına yine iş görür. bavula yolda giyeceklerim de dahil: lacivert pantolon, muhtemelen kısa kollu çizgili tişört, yeşil ceket, fular, converse’ler. listede ve fotoda olmayıp elbette yanımda gidecek olan en temel parça ise sadık yarim, taba rengi deri çantam. çaktırmadan dünyayı dolaştı. bu kez içindekiler: cüzdan, pasaport, kitap, kalem, cep telefonu, kulaklık, şarj aleti, dudak kremi, avokado yağı, majezik, melatonina, güneş gözlüğüm. (uçak demek cilt kuruluğu demek, çaresi avokado yağı. melatonina ise sağlam bir uyku çekip okyanusun öbür kıyısına çiçek gibi inmenin altın kuralı.)

bu seyahatin kapsamında son derece gündelik aktiviteler var: bolca yürüyüş, parklara seriliş, kafelerde ve kitapçılarda kayboluş, 1-2 müze, comedy club, jazz bar, doğaçlama tiyatrosu ziyaretleri gibi casual programlar. dolayısıyla şık bir şey götürmüyorum. sıradan bir şehir turisti olarak gündelik ve rahat kılıklar yeter de artar bana. 1 ekim’de görüşmek üzere!

new york bavulu” için 8 yorum

 1. Bildiğin kabin boy bavula sığdırıyorsun eşyaları ya gerçekten şahane. Ekim ortasında bizim de 9 günlük bir gezimiz olacak Berlin’e oradan Allah bilir nereye. Bavulu toplarken senden ilham alacağım. İyi yolculuklar!

  1. çok teşekkürler! ama ekim ortası berlin bu boy bavulla zor olur sanki, orda havaların şakası yok. kabin boyu bavula 3 pofuduk kazak koyunca başka şeye pek yer kalmıyor. sen gitmeden haberleşelim yine. ekim sonu ben de 10 günlüğüne iran’a gidicem. çok soğuk olacağını sanmıyorum ama uzun giyinme zorunluluğu açısından new york’tan farklı olacağı kesin. bakalım o bavul neye benzeyecek?!

 2. Süper, Ege’cim bu arada belirtmeden geçemeyeceğim fotoğraf çekme konusunda kesinlikle ustasın, ne çeksen sanatsal oluyor:) bu işin bir sırrı var mı?:) iyi yolculuklar, bir de İran seyahatini çok merak ediyorum, sevgiler:)

  1. kendimi en yetersiz hissettiğim konuda sana bu şekilde hissetirmiş olduğuma çok sevindim! sanırım bavul küçük, eşya az diye foto da güzel çıkmış. evin doğal ışığında iphone’la çekiyorum. hiçbir sırrım yok eren’cim.

 3. kendimle kıyaslayınca ne kadar da sade geldi bavulunuz ben olsam tek bir pijama takımıyla yetinmezdim sanırım. minimal bir bavul olmuş ne güzel. iyi yolculuklar size. 🙂

  1. selam mutlu keçi, teşekkürler! seyahat konusunda herkesin bavul öncelikleri farklı oluyor, ama hafiflemek yine de mümkün bence 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir