low-carb: kahvaltı seçenekleri

Kategoriler iştah açıcılar, low-carb

low-carb’a türkçe bir motto aransaydı ”yumurtaya can veren allahım”la müslüm gürses galip gelirdi. net. zira bu yolda ilerleyen dadaşlar için mutfakta olmazsa olmazların bir nümerosu yumurta. low-carb’da belli bir süreklilik ve bünyede alışkanlık yaratmak açısından ise özellikle güne low-carb başlamak önem arz ediyor. sabahtan ne yerseniz öğlene de oraya gidiyor kafa. bu bilgiler ışığında ise bütün oklar yumurtaya işaret ediyor.

low carb kahvaltı

evdeki patatesleri tüketme programı çerçevesinde ben şimdilik 1 küçük patatesli omlet yapıyorum tereyağında. geçen gün değişiklik olsun diye evdeki yeşilliklerden de kattım içine: 1 yeşil biber, 4-5 dal maydanoz, frenk soğanı, fesleğen ve kibrit kutusunun yarısı kadar da minik doğranmış beyaz peynir, maksat tuz versin. süper oldu.

low-carb yeşil omlet

omlete katılabilecek o kadar çok malzeme var ki, yumurtayı sadece sabah kahvaltısıyla sınırlı tutmamak lazım. her öğünde iş görür. işte yumurtaya can veren malzemeler:

* köz paprika biber (hafif ve etli)
* beyaz peynir, kabak ve dereotu (mücvere çeyrek var)
* yeşil biber, maydanoz, fesleğen, taze soğan (yeşil omlet)
* yeşil biber, mantar, sosis (al sana extravaganza)
* pırasa, beyaz peynir (böreğimsi)
* kıyma, yeşil biber, ıspanak (pide niyetine)
* domates, yeşil biber (rakipsiz menemen)
* pastırma, tatlı patates, pırasa (türk usulü ve acayip doyurucu)
* ve elbette sucuk, salam, sosis kategorisinden canınızın çektiği ne varsa

low-carb: kahvaltı seçenekleri” için 2 yorum

  1. Low-carba niyetlendiğim şu günlerde benim de kahvaltımın vazgeçilmezi yumurta, yeşillikler kesinlikle süper oluyor, sürekli evde bulundurmalı, bi de tabi senin özel tarifin yumurta salatası.. ımmm:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir