kış kapsülünde 2 yenilik

Kategoriler simple living, style

kapsül gardırop

6 aylık soğuk hava kapsülünde 3. ayın içindeyiz ve birtakım güncellemelerim var:

portland bit pazarından aldığım angora karışımlı yeşil kazak o kadar yumoş bir parça ki haftada bir dışarı çıktığımda giymektense evde her gün giymek bana daha iyi geldi. bu parçayı ev parçası ilan ettim. sabah kalkar kalkmaz pijamamın üstüne geçiriyor ve güne en naif duygularla başlıyorum. kaldık kapsülde 34 parça.

sezon başından açık renk bir kazağa daha ihtiyaç duyabileceğimin farkındaydım. gri kazağın kesimi çok kısa, pek şekil. çok soğuk havalara uygun değil. annemin bana hediye alma çabaları kapsamında gözüme kestirdiğim kemik rengimsi kazağı, daha sonra indirimden 100 tl indirimle almanın coşkusunu yaşadım. yeniden 35 parça.

tırnak tedavim resmen trajedim oldu. birçok ayakkabı sıkıntı yaratıyor. pek severek giydiğim siyah botlar da bu gruba girdi. belli bir burun yapısı var ki baş parmağımın tırnağını batırıyor arkadaş… sinir bir durum. ama böyleyken böyle. sırf bu nedenle yeni bir bot almak kaçınılmaz oldu. divarese’nin müthiş indiriminde rastladım kendilerine. değişiklik olsun diye bu kez kahverenginden gittim. artık uzunca bir süreliğine bu ayakkabı/bot defteri kapanmıştır umarım.

kırmızı uzun ceket ve taba rengi süet monta hiç fırsat gelmedi. ama havalar da pek dengesiz gitti. dolayısıyla henüz bu konuda bir aksiyon almadım, daha 3-4 ayımız var birlikte, belki de giyerim. gözlem olarak not düşüyorum buraya şimdilik. (-2 parça)

bunların dışında asayiş berkemal, kapsülümden memnunum. hele de taba ve bordo rengi pantolonları büyük bir hevesle giyiyor, mavi, lacivert ve kiremit rengi gömleklerle kombinliyorum. geçen seneki siyah forever formatımdan sonra bu kış kutupta yaz gibiyim. alacak verecek anlamında hiçbir hevesim yok. gelir akışımın oldukça dalgalı gittiği bir dönemde kapsülcü olmanın gerçek faydasını daha iyi anlıyorum galiba. giyinmek güne çelme takmaktan, bir sorun olmaktan çıkıyor, çözüm oluyor. iyi gelen, mutlu hissettiren, hayatın akışına hız veren bir çözüm oluyor hem de 😉

kış kapsülünde 2 yenilik” için 2 yorum

  1. Yeni parçalarını güle güle giy, ikisi de süper, özellikle kazağın rengine bayıldım:) bu arada o sana huzur veren parçayı eve ayırman harika bir fikir… Bu yazının son cümlesi de kapsül olayını tam yerinden yakalamışsın.:)

    1. çok teşekkürler eren. ikisine de bir görüşmemizde mutlaka denk gelirsin. hele botlar sürekli ayağımda. kapsül’ün bence çok faydası var ama bu da fena olmadı, haklısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir