kapsül gardırop V – edit

Kategoriler simple living, style

hayallerimdeki manto ve blazer ceketi aralık indirimlerinde buldum, kış kapsülüme kattım. bu 2 parçanın yanı sıra ekoseli kahverengi yün ceketi de ekledim. onlara yer açmak içinse pek fazla giymediğimi fark ettiğim kayık yakalı yün üst, acı yeşil kaşmir hırka ve siyah kumaş pantolonu kapsülden çıkardım. böyle basit matematiklerle işliyor işte kapsül dünyası 🙂

%96 yün mantoyu normalde vitrinine bile pek bakmadığım park bravo’dan buldum. nerden ne çıkacağı gerçekten belli olmuyor. oldukça uzun bir model. özellikle havanın 10 derecenin altına düştüği günlerde sık sık kullandım, içine sadece bir gömlek giymek bile yetiyor. harika bir alışveriş oldu.

siyah blazer elbette bir bssd klasiği. kollarındaki siyah-beyaz desenli astar sebebiyle ekstra puan veriyoruz bu arkadaşa. uzun kollar bende sıkıntı yaptığından kıvırdığımda bile bir atraksiyonu olması hoşuma gitti. çok hafif, akıcı ve yine %98 yünlü kumaştan. gömlek üstüne tek başına bile yeterince sıcak tutuyor. kendimi tebrik ediyorum.

kahverengi yün ceket zaten eskiden kalma, kendisini sahalara geri çağırdım.

gidenlerin gitme sebebine gelirsek, kayık yakalı üst aşırı kalın ama kısa kollu olduğundan onu giyecek bir yer bulmakta zorlandığımı fark ettim. çok seviyorum, çok da ilginç bir parça, elden çıkarmayı düşünmüyorum. ama kendisi hakkında biraz daha kullanışlı kombinler bulmak lazım. beklesin bakalım.

aşırı soğuk havalarda hırkadansa kazak daha sıcak tuttuğundan, ocak ayı da maşallah kutup soğuğu yaşattığından yeşil hırka askıda bekledi. acil durumlarda asimetrik siyah hırka yetti. demek ki yeşilsiz de oluyormuş bu kapsül diyerek kendisini dolaba kaldırıyoruz.

siyah kumaş pantolon, yünlü olmasına rağmen bu soğuklarda yeterince yünlüymüş hissi vermedi. en son kasım’da giymişim. demek ki ihtiyaç yok. istikamet kapsül dışı.

kış kapsülümden genel olarak memnunum. havalar soğuduğundan beri sarı ve kırmızı mantolara sıra gelmediğinden biraz fazla koyu renklerle geçiyor ama naapalım artık. seneye kışa daha iyisini yaparım diye teselli buluyorum.

kapsül gardırop V – edit” için 9 yorum

  1. Harika parçalar, özellikle kahverengi cekete bayıldım, paltoyla desenli astarlı ceket de çok güzel, acı yeşil hırkaya üzüldüm, çok güzel:)

  2. teşekkürler eren'cim. hırkaya üzülme yaa, bir süre dolapta bekleyecek ve ihtiyaç anında yeniden gündeme gelecek 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir