kapsül gardıroba farklı yaklaşımlar

Kategoriler simple living, style
ille de böyle olmak zorunda değil!

elif ve mine’yle son buluşmamızda nisan kapsülümden bahsettim. elif’le zaten daha önce bir gardrop deneyi yapmış ve benzer sonuçlar almıştık. dönüp dolaşıp aynı giysileri giydiğimizi bildiğinden projeme sıcak baktı. ancak mine başkan renkleri seven, takı ve aksesuarları daha çok seven ve hatta kendisi de sürekli yeni takı ve aksesuarlar tasarlayan çok renkli bir kişilik olarak septik yaklaştı. mine’yi mine yapan tarzın bütün detaylarını 33 parçaya sığdırmak bize de pek mümkün görünmedi. ama burdan yola çıkarak aslında 33 parçanın kapsama alanını esnetebileceğimizden konuştuk. sonuçta bu denemelerin amacı acı çekmek değil. sizi siz yapan güzelliklerden, keyif aldığınız şeylerden mahrum kalmak hiç değil.

diyelim ki kapsül gardrop deneyini gerçekten yapmak isterdiniz, ama tıpkı mine gibi takılarınızdan taviz vermek istemiyorsunuz. bu durumda 33 parçanızı takıların dışında kalan kategorilerden oluşturmanız yeterli. veya giysilerin sayısı sizin için mesele değil ama ayakkabıda ne kadar çok çift o kadar çok mutluluk diyenlerdensiniz. bu durumda ayakkabıları 33 parçanızın dışında bırakın olsun bitsin. ben gece elbiseleri (+ ayakkabı ve çantaları) ve deniz kenarı ekipmanlarının da (bikini, pareo, şort) direkt kapsül dışında kalması taraftarıyım mesela. bu kategorilerde çok fazla giysim olduğundan değil. ikisi de özel durumlarda ve sınırlı zamanda giydiğimiz şeyler olduğundan – en azından bi şebnem çapa değilsek.

mayıs kapsülünü hazırlarken seçtiğim parçalarla aslında 2-3 ay boyunca idare edebileceğimi düşündüm. kapsül gardropların 3 aylık hazırlanması fikrine alışıyorum fark etmeden. ama benim durumumda ceket, mont kategorisi belki de kapsül dışına alınmalı. çünkü en sevdiğim ve alternatiflerine en meraklı olduğum parçalar onlar. özellikle de sonbahar ve kış aylarında. bunun dışında aslında 33 parça 1 ayı geçirmek için fazla bile. mayıs gardrobumdan da memnun kalırsam deneyin orijinaline terfi edip haziran-temmuz-ağustos için tek bir kapsül hazırlamayı düşünüyorum. kapsül gibi kapsül olsun!

kapsül gardıroba farklı yaklaşımlar” için 2 yorum

  1. @kafa valla ben soğukçuyum be yau 🙂 ama haklısın, yaz demek ferahlık demek. bi ara ziyarete gelicem, blog'u not aldım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir