ilkbahar raporum

Kategoriler ontolojik

yorgun ogretmen

1- öyle böyle değil, çok fazla freelance iş almışım, mart ayı kaotik geçti. geriye dönüp baktığımda hepsinin altından nasıl kalktığıma hayret ediyor ve elbette kendimi kutluyorum. yazın epi topu 2 ay maaş almayacağım ya, aman nasıl olacak endişesiyle ipin ucunu kaçırıp toplam 1 yıllık maaşım kadar iş hallettim. artık cruise‘la dünya turuna mı çıkarım, swarovski taşlı don koleksiyonu mu yaparım, günde 5 saat masaj mı yaptırırım bilemiyorum. hakettim!

2- okul anamı belledi. okul dışında başka işlerim olmasa sorun olmazdı, ama bendeniz bir arı misali her anımı doldurduğumdan okul iki kat zor geldi, her türlü ses ve gürültü iki kat rahatsız etti son dönemde. şu kapıları çarpmayın çocum demekten dilimde tüy bitti ama überaktif veletlere bir kulaktan gir öbür kulaktan çıkkk…

3- seneye ne olacağım, nerede ne yapacağım henüz belli değil. burada kalırsam teklif çok güzel: çocuklarla fransızca drama dersi yapmak. böylece müfredat kaygısı, not endişesi olmadan gelsin kitap okumalar, gitsin oyun uydurmalar derken keyifli saatler beni bekliyor. diğer bir alternatif ise meşhur lisede fransız edebiyatı dersi vermek. normalde liselilere laf anlatmayı kimse tercih etmez. ama bu lise çok iyi bir lise. küçüklerle çalışmanın neşesi, eğlencesi rakipsizse de lise düzeyinde edebiyat dersi yapmak ayrı bir keyif: felsefe, sosyoloji, psikoloji, tarih, sanat, ne istersen koy içine. muhatabının aklı eriyor artık. saksıyı çalıştırmayı biliyor. eh, her kim ki saksıyı çalıştırıp alternatif düşüncelerle geliyor, ege o insanı seviyor.

4- bütün bu hayhuy içinde güme giden en yararlı alışkanlığım zen deneyler oldu. takipçilerden özür dilerim. sanırım 3 haftadır deney meney hak getire. kendim de pek zen bir kafada değildim zaten. bu akşamdan itibaren başlıyorum. yavaşlıyorum, sakinleşiyorum… hadi bakalım, hep beraber.

ilkbahar raporum” için 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir