bir ‘türk işi minimalizm & japonkedi ortak yapımı’

Kategoriler info

güzel bir haberim var: türk işi minimalizm blog’unun yazarı hale ile, onun youtube kanalında yayınlanmak üzere bir sohbet serisi çekmeye hazırlanıyoruz!

fikir annesi, bugüne dek birçok kaliteli içerik videosu hazılayan sevgili hale elbette. cuma günü pek hevesli bir buluşma gerçekleştirdik ve konuşabileceğimiz konuların genişliğinden bahsedip heyecan yaptık. ama bu genişliğe fazla kaptırıp ucu bucağı olmayan sohbetlerle kimsenin zamanından çalmak istemediğimizden, sizden gelecek sorulara cevap vererek başlayalım dedik. soru, sorun, dilek ve şikayetlerinizi ister hale’nin instagram hesabındaki ilgili post‘un altına, ister benim bu yazımın altına bırakabilirsiniz. ilk bölümden sonra spesifik konu başlıklarıyla ilerlemeyi düşünüyoruz – ki bunun için de tekliflerinize (ve bölüm başlıklarını duyurdukça, sorularınıza) açığız.

o zaman hep birlikte söyleyelim mi: video killed the radio star =p

bir ‘türk işi minimalizm & japonkedi ortak yapımı’” için 12 yorum

 1. -“zayıflayınca giyerim” pantolonu
  -asla kullanmadığımız “buna çok para vermiştim, marka bu” çantası
  -“şuna değişik bi kılıf bulup geçiririm, o zamana kadar şurda dursun” yastığı
  -“pinterestten bakıp DIY shabby shick yapıcam” komodini
  -“kalabalık misafir gelirse çıkarırım” tabak çanak bardakları
  -“yedek bulunsun” zımbırtıları
  -“atarsam ve sonra lazım olursa aynısından bidaha almak zorunda kalırsam” ayaklı lambası…
  -“bu çok değişik bişey, saklayayım da 30 sene sonra kızım giyer. Annemin eski fotolardaki kıyafetlere bakıp keşke şunu saklasaymış giyerdim, demiyor muyum?” elbisesi.
  -“bundan bişey yapılır, atmayayım” itemleri…

  Bizi bunlardan kurtulmaya ikna edin arkadaşlar 🙂 argümanlar sunun, fikirlerimizi çürütün. Zulacılık huyumuzdan vazgeçirin. Bir şeyi saklamaya dair artıları ve eksileri değerlendirin ama eksiler ağır bassın 😀

  Kullanılmayan eşyaların değerlendirilmesi teoride çoğiyi bi fikir gibi gelse de pratikte işlemediğini kakın kafamıza.

  Bi de eliniz değmişken Pinteresti hackleyin yaa :))) hadi bakalım selametle! Kanalınız popi, tıkınız bol olsun <3

 2. ay bu süper bir habermiş. hafta sonu yazlıkları çıkardım. belim koptu. onu oraya, bunu buraya diye düşünmekten beynim yandı. yıka, kurut, katla, ütüle derken boşa geçti güzelim günler. giymeye kalkınca şöyle iyi hissettiren, yakışan bir şey de yok. alışveriş yapmayı öğrenemediğimi bir kez daha fark ettim.
  1- nasıl alışveriş yapılır? eksik olan parça nasıl saptanır?
  2-nasıl alış veriş yapılmaz? iç sese nasıl ‘hooopppp’dedirtilir?
  3-nasıl atılır?
  4-nasıl tutulur?
  5-zaten bu sorulara cevap vermiştiniz. gelişme var gerçi ama sonuç yok. nasıl düzene sokulur?
  6-cilt bakımı nasıl yapılır? (bonus 🙂 )

 3. Merhabalar!
  Benim merak ettigim konu cocuk yetistirirken Minimalist olmak..
  sabirsizlikla bekliyorum.
  Sevgiler ❤️
  Asli

 4. Japon ablam, egotum, erimim…

  Yaklaşık 2 sene önce evimde büyük bir temizlenmeye, eksiltmeye yani özetle sadeleşmeye gitmiştim. Bu bahar dönemi 2. dalga bir temizlenme, sadeleşme isteği içerisindeyim evin her odası için. Ama bu sefer geçen seferden farklı olarak 4. senesini dolduracağım evimde değişiklikler de yapmayı planlıyorum. Dekoratif anlamda. Tam da bunlarla ilgili birkaç video tıklarken bu yazına dair bugün yaptığımız konuşma aklıma geldi ve bir konu başlığı fikri olarak, ev dekorasyonunda minimalizm konusunu düşündüm. Evin herhangi bir odası da düşünülebilir tabii ki… İşte benden ihtiyaç duyduğum bir fikir, sizden ise değerlendirmesi =)

  Sevgiler
  Dici

 5. Bizde baskalarini takıp etme ve karalama olayi cok fazla. Kep ayni seyi giyiyor, iki hun ust uste ayni seyi giyiyor gibi yorumlarla baxilari kibirlulik yspip, üstünluk tasliyorne yazik ki.hala fazla tüketimi marifet bunca yaklasimla zadelesmek zor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir