belirsizlikler ve ceviz

Kategoriler ontolojik

hayat bütün tahminleri alt etmeyi başaran, ilginç bir şey. yıllarca hep ekonomiye kayıtlı vaziyette çalıştıktan sonra, ömrümde ilk kez, önümüzdeki eylül ayından itibaren nerede ve ne yapıyor olacağıma dair hiçbir fikrim yok. para kazanmak konusunda içim rahat olsa da, genel olarak birazcık endişeli olmam lazımmış gibi geliyor bazen. ama tuhaf bir özgürlük hissi var sadece. bütün kurumlardan azade olmanın hafifliği… güne daha ne sığdırabilirim diye koşturarak geçirdiğim uzun yıllardan sonra, birkaç zamandır her sabah ne eksiltebilirim diye uyanıyorum. elbette yaz mevsiminde olmamızın ve sıcağın da etkisi var. daha az şeyi, daha büyük bir keyifle yapmanın peşindeyim. geçenlerde epeydir görüşemediğim başak ve pınar’la buluştum. o gün onlarla otururken de farketim, artık aynı günün içine ikiden fazla sosyal aktivite sığdıramıyorum. olayları, insanları ve sohbetleri sindirmek vakit alıyor.

do less be more
işte yeni mottom!

yaz çoğu insan için sosyalleşme zamanıyken benim için hep bir asosyallik çukuru. 1. ligin turkcell süper lig olduğu yıllarda bir latif demirci karikatürü görmüştüm – şimdi google’da aradım ama bulamadım: amcalar kahvede oturuyor, yanlarında bir buz kütlesi halinde dondurulmuş vaziyette duran adama bakarak kendi aralarında konuşuyorlar “ahmet abi kendini dondurttu, türkcell süper lig başlayınca çözdürürsünüz dedi.” işte sıcaklar bastırdı mıydı hep bu karikatür geliyor aklıma. mümkün olsa ben de kendimi ahmet abi misali dondurtup ligin başlama zamanı çözdürtücem, oh mis.

bunca sıcak ve belirsizliğe rağmen, gayet belirli bir şey var hayatımda, o da 5 yaşında 45 adet ceviz fidanına ev sahipliği yapan 4,5 dönümlük bahçem. yine ilginç bazı bağlantılar sonucu toprakla ilgili hayallerimi de erkene çekti hayat, al bakalım dedi, tapuyu elime verdi. şimdi artık burnumu kitaplara, web sitelerine gömerek nasıl kompost elde edilir, fidanlara ne zaman su verilir, kuyu açmak için neler gerekir konulu araştırmalar yapma zamanı. eylül sonu ilk cevizleri toplamaya gidiyoruz, heyecan var!

bilecik ve şebin cevizleri artık benden sorulur

belirsizlikler ve ceviz” için 4 yorum

  1. ceroş, yaptım bi delilik! artık filmin türü macera mı, komedi mi, trajedi mi olacak bekleyip görüciiz çaki 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir