bbg – 21. hafta raporu

Kategoriler terli terli

tuhaf bir haftayı geride bıraktım. ilk 3 gün hazreti reglin teşrifi sebebiyle mıymıylık düzeyim tavan yapmıştı. sadık yarim majezik beni acılardan büyük ölçüde koruduysa da mıymıylığa çare olamadı. elimde bir kitap, salon ve yatak odası arasında takıldım. yapacak başka bir işim de olmadığından sağlıklı ve besleyici salatalara verdim kendimi, hoş yemekler yaptım. dolayısıyla bbg’nin yeni hafta workout’larına 3 günlük uzun bir dinlenmeden sonra ancak perşembe günü başlayabildim. perşembe leg day, cuma hiit koşu, cumartesi arms, pazar abs. ben bbg takvimine değil, bbg takvimi benim takvime uydu bu hafta. böyle de oluyormuş yani.

aranızda ‘bir spor programına başlayınca bütün iş dünyası ve sosyal hayat da bana yardımcı olacak, el ele verip fit yarınlara koşucaz’ diye düşünenler varsa, şimdiden ruhsal esneklik alıştırmalarına başlasın. zira her konuda olduğu gibi spor programımız konusunda da hayat önümüze binbir engel-çengel çıkarıyor. başkası çıkarmasa bile bazen bizzat kendimiz çıkarıyoruz: mıymıylık, regl, hastalık… (iş-güç-sunum-toplantı-çoluk-çocuk gibi daha nice 3. şahıs engeli saymıyorum bile.) insanın kendi bedenine ihtiyaç duyduğu hareketi ve stimülasyonu sağlama macerası, en çok kendi kendimizden gaz bularak devam ettirebileceğimiz bir şey sanırım. gün geliyor mata çıkmaktansa everest’e çıkmak daha kolay olacakmış gibi hissediyorsunuz. bazen de insanlar o kadar sinirinizi bozuyor ki matın sizi zorlaması bunun yanında ninni gibi kalıyor. rehabilite olmak için spora, harekete sarılıyorsunuz. elbette rehabilite olmanın başka yolları da var: gıybet, yemek, tv ilk aklıma gelenler. ama hiçbirinden sonra sporun yaşattığı tere, zafer duygusuna, mutluluğa ve yatıştırıcılığa benzer bir şey olmuyor bende.

geçtiğimiz hafta hayattaki en büyük lükslerden birinin anlaşılmak olduğunu fark ettim. tabi buna mukabil anlamak da bir başka lüks. bu ikisini o kadar nadiren bir arada yaşıyorum ki, bana bu lüksü yaşatan birkaç dostum hayatta her şeyden daha kıymetli benim için. şu dönemde spor da ikinci sırada geliyor. beni topraklıyor, kendime dönmemi sağlıyor ve beklentilerimi sorgulatıyor.

bbg – 21. hafta raporu” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir