bbg – 15. hafta raporu

Kategoriler terli terli

fitler ve fit kalanlar, verimli bir haftayı geride bıraktım. klasik 3 kayla antrenmanıma ek olarak 3 kere hiit koşuya çıktım. benim açımdan büyük bir başarıydı. aslında hiit’in en basic versiyonu olan tabata workout kurallarını uyguluyorum. yani birkaç dakikalık bir ısınma yürüyüşünden sonra 20 saniye hayvan gibi hızlı depar, sonra 10 saniye yürüyüş x 8 tekrar. işin aktif kısmı toplamda 4 dakika sürüyor. başına ve sonuna biraz da yürüyüş eklerseniz ennn fazla 10 dakkada tamamsınız. spora zamanım yok diyenler, bir de bunu deneyin. sonuçta haftada sadece 3 kere yapılan ultra kısa bir antrenman rutini.

bbg cephesinde dikkatimi çeken önemli bir gelişme olmadı. haftaya tersten başlamışım. yanlışlıkla. full body’yle açılış yaptım, legs’le devam ettim, arbs&arms’la kapattım. bir fark hissetmedim. ama psikolojik açıdan bbg’nin (bence) en berbat günü olan leg day’i pazartesi halledip aradan çıkarmak daha iyi. başka güne kalması bende iç sıkıntısı ve üşengeçlik yarattı mesela. sizin için en zor workout hangisiyse onu haftanın ilk günü yapın. sonraki günler gözünüze daha kolay görünüyor.

havalar tam yürüyüş ve koşu havaları. tabata’lı bir yürüyüş seansı ayarlayın. timer’ınızı da hazır edin. takın kulaklıkları. 20 dakkaya neler sığıyor neler.

bbg – 15. hafta raporu” için 4 yorum

 1. Bunun bilimsel aciklamasini BBCnin saglik programcisi yapmisti.
  Deli danalar gibi kosmaniza gerek yok demisti. O vakittir aklimda.
  Keske tartan pistimiz olsaydi su ilcede. Tumulus etrafinda yuruyerek haci olucam yah.
  Planetler yuzunden yeni bir seye baslamiyorum ben. The dasshack kebap mode on

  1. aynen hacı bacım, işi bilicen işe gitmicen felsefesi =p

   mayıs’ta en azından merkür kendine geliyor. ben de birtakım güzellik meselelerim için beklemedeyim (kaş yaptırcam kendime!)

   sen zaten dash gibisin, ser serebildiğin kadar be yau.

   1. Badem, susam yagi denedin mi? Ya da boyatmayi 🙂

    Umarim dogala ozdes sonuc yaratan bir yer bulmussundur. Ben de dodaklarimi doldurtayim diyorum 😀
    Bir de kopek cizgilerimi.

    1. o dediğin yağların içine sarımsaklar doğrayıp denedim ama pis işler bunlar be yaa. microblading diye bir yöntemle yaptırıcam. boyama konusunda uzman oldum zaten, dolma kalemimi veririm kaş kalemimi vermem! de çok sıkıldım artık. biri benim yerime yapsın ve 1-2 yıl bunu düşünmek zorunda kalmayayım istiyorum.

     doldurmalar konusunda çok cahilim. daha önce denedin mi? nasıl oluyor? (gündem: 35+ kafalar!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir